Przedszkole nr 6 ?Pod Zielonym Parasolem? w Morągu to jedyna placówka oświatowa na terenie miasta i gminy Morąg, która posiada Międzynarodowy Certyfikat ?Zielona Flaga?.

 W ramach realizowanego w przedszkolu Programu „Szkoły dla Ekorozwoju” już po raz czwarty zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „O Ziemię dbamy – energię oszczędzamy!”.

Konkurs ten objęty był patronatem przez Burmistrza Morąga, Nadleśnictwo Dobrocin, Toyota Marki oraz Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie. Adresatami przedsięwzięcia były dzieci 5-6 letnie, objęte i nieobjęte wychowaniem przedszkolnym. Główne cele konkursu to: poszerzenie wiedzy na temat źródeł energii,  jej rodzajów oraz sposobów oszczędzania; kształtowanie proekologicznych zachowań oraz zachęcenie dzieci do twórczej działalności plastycznej.

Do organizatorów wpłynęło 245 prac wykonanych przez ponad 260 dzieci pod kierunkiem 95 opiekunów artystycznych (nauczycieli i rodziców) z siedmiu województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i śląskiego. W czwartek, 7 kwietnia 2011r., w siedzibie Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu podczas uroczystej Gali, przy dźwiękach fanfar granych przez myśliwego z Koła Łowieckiego „Ryś” w Morągu, wręczono nagrody laureatom konkursu.

Całe spotkanie uświetniły dzieci 6-letnie z Ekozespołu „Ekoludki”. Przedstawiły one program artystyczny, przygotowany przez nauczycielkę Annę Miś, którego przesłaniem było rozsądne korzystanie z zasobów energetycznych Ziemi. Liczne nagrody w konkursie ufundowali: Burmistrz Morąga, Nadleśnictwo Dobrocin, Toyota Marki, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” w Morągu, Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Morągu oraz firma „Adach” Adam Krupka w Morągu. Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie internetowej Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu .

Beata Kamińska
 

Całe spotkanie uświetniły dzieci 6-letnie z Ekozespołu „Ekoludki”.

Adresatami przedsięwzięcia były dzieci 5-6 letnie, objęte i nieobjęte wychowaniem przedszkolnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię