Na Harcówce Próchnówko, która położona jest na terenie Krajobrazowego Rezerwatu Przyrody ?Betyń Wielki? 32 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z partnerskich gmin Tuczno i Kuślin uczestniczyła w dziesięciodniowym obozie ekologicznym pn.: ?Przyjaciele Przyrody?.

Obóz zorganizowany został przez Urząd Miejski z inicjatywy Burmistrza Teresy Łuczak.

Celem naszego programu było poszerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska, wykształtowanie aktywnej postawy proekologicznej, poznanie zagrożeń fauny i flory, wzrost świadomości ekologicznej. Młodzież miała możliwość połączenia wypoczynku z pracą na rzecz środowiska – dodaje Burmistrz Teresa Łuczak
Młodzież uczestniczyła w spotkaniach dyskusyjnych, pogadankach, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, konkursach plastycznych, grach i zabawach terenowych i dydaktycznych oraz imprezach kulturalnych.

Aktywny udział w różnorodnych zabawach dydaktycznych, sportowych, plastycznych i kulturalnych niewątpliwie wpłynął na ich integrację i poprawę stosunków interpersonalnych. Ponadto odwiedzili Górę Wisielczą w Strzalinach oraz górkę magnetyczną. Każdy uczestnik mógł również skorzystać ze szkolenia żeglarskiego pod okiem profesjonalisów.

 Źródło: tuczno.pl

Poznanie zagrożeń fauny i flory było jednym z założeń obozu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię