Pierwsze warsztaty, realizowane w ramach kampanii „Jestem, myślę, segreguję” za nami! Sobotnia akcja w Gorzowie Wlkp. pn. „Wymień odpady na kulturalne wypady” przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy bardzo chętnie odwiedzali też stoisko Związku Celowego Gmin MG-6, na którym prowadzone były m.in. warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów.

Można na nich było samodzielnie wykonać biżuterię, wykorzystując niepotrzebną koszulkę t-shirt oraz przygotowane z resztek papieru koraliki, a ze stalowych puszek zrobić ekoorganizery na pisaki, długopisy czy też inne przybory szkolne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty „Bibeloty na gałęzi”, w ramach których z gałęzi, znalezionych nad brzegiem jeziora, papierowych dekoracji oraz figur z masy solnej można było „wyczarować” przepiękną dekorację do swojego mieszkania. – Podobne warsztaty odbędą się w każdej z sześciu gmin, wchodzących w skład Związku, zatem wszyscy mieszkańcy będą mieli okazję wziąć w nich udział. W ten sposób chcemy pokazać, że odpady nie muszą od razu trafiać do kosza na śmieci, ale mogą być jeszcze wykorzystywane w różny sposób i zyskać „drugie życie” – powiedziała Barbara Nowak-Trzosek, podinspektor ds. komunalnych i edukacji w Związku Celowym Gmin MG-6. Na kolejne warsztaty zapraszamy 21 maja do Kłodawy na „Kłodawską Majówkę”.

Warsztaty będą też elementem Ekologicznego Festiwalu Online, który odbędzie się już jutro. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału na stronę: https://festiwalmg6.abrys.pl/. Wydarzenie, podzielono na trzy części, dostosowane do różnych przedziałów wiekowych uczestników. W bloku dla przedszkolaków i uczniów klas I-III odbędą się m.in. warsztaty kreatywne, podczas których będzie można zobaczyć, jak z kartoników po mleku zrobić świetne doniczki. Dodatkowo odbędą się prelekcje na temat segregacji odpadów, konkursy, a także zaprezentowane zostanie krótkie przedstawienie edukacyjne. Z kolei dla uczniów klas IV-VIII zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia toreb z koszulek t-shirt, pogadankę na temat ekozakupów oraz efektów recyklingu, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych przygotowano wykład na temat segregacji odpadów problemowych, kompostowania oraz ekologicznych środków czystości. Podczas każdego z bloków odbędą się konkursy z nagrodami, dlatego tego wydarzenia po prostu nie można przegapić!

Warto dodać, że kampania „Jestem, myślę, segreguję”, realizowana przez Związek Celowy Gmin MG-6 została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię