Ponad 1300 osób odwiedziło Roztoczański Park Narodowy podczas dnia otwartego, który odbył się 12 sierpnia br. Spacer ścieżką poznawczą, konkursy przyrodnicze czy pokazy jazdy konnej – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano z myślą o jego uczestnikach..

Głównym celem dnia otwartego było przedstawienie walorów przyrodniczych i kulturowych Roztoczańskiego Parku Narodowego, zasad jego funkcjonowania oraz promocja Roztocza jako doskonałego miejsca wypoczynku. Z tej okazji można było bezpłatnie zwiedzić Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Zwierzyńcu, Izbę Leśną na Floriance, ścieżkę poznawczą na Bukową Górę i trasę rowerową Rybakówka – Florianka – Górecko Stare.

Podczas festynu przed Ośrodkiem Edukacyjno-Muzealnym, odwiedzający mieli możliwość porozmawiania z pracownikami RPN, m.in. o formach udostępniania parku, jego najbardziej atrakcyjnych miejscach i zasadach ich zwiedzania. Nie zabrakło też konkursów wiedzy o Roztoczańskim i innych polskich parkach narodowych. W wydarzeniu wzięły udział również firmy i instytucje, m.in. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska ze Zwierzyńca, Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody oraz artyści z tego regionu.

Na uczestników czekały m.in. wystawy, pokazy przyrodnicze, prezentacje produktów i wyrobów regionalnych. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się także przejażdżka brekiem, czyli czterokołowym konnym wozem turystycznym, pokaz jazdy konnej w wykonaniu Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody oraz akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki roślin ozdobnych.

Ponadto podczas festynu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom dwóch konkursów – fotograficznego „Roztocze w obiektywie” i poetyckiego „Przyroda, jaką znam”.

W wydarzeniu wziął udział Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Głównym celem dnia otwartego było przedstawienie walorów przyrodniczych i kulturowych Roztoczańskiego Parku Narodowego. / Fot. Roztoczański Park Narodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię