Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznani oraz Ekologiczne Stowarzyszenie Środowisk Twórczych EKOART w Poznaniu serdecznie zapraszają na wystawę prac powstałych podczas I Pleneru Artystycznego – 2009 pt.: „Ogród Botaniczny – Ogród Sztuki”. Wernisaż już dziś!

Wernisaż odbędzie się o godz. 16.00 w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań. (Dojście do Pawilonu od strony ul. Dąbrowskiego 165 – pomiędzy Zespołem Szkół Elektrycznych nr 1, a  Sklepem Ogrodniczym "Botanik" przez Portiernię OB.)

Wystawa potrwa do 17 stycznia 2010 r.

Uczestnikami Pleneru byli artyści malarze, rzeźbiarze, graficy, fotograficy oraz literaci. Rzeźbę reprezentował Henryk Gutowski – założyciel ruchu, a także Kazimierz Rafalik.

Przedstawicielami malarstwa i grafiki byli: Janusz Biernacki, Małgorzata Ciernioch, Bożena Fibik-Beim, Sylwester Łachacz, Jan Wojciech Malik, Alojzy Piątkowski, Tadeusz Sobkowiak, Czesław Woś i Witold Zakrzewski. Literatów reprezentował Paweł Kuszczyński, a sekcję fotografów Majka Serafin, Andrzej Maciejewski i Janusz W. Miłkowski. Wśród plenerowiczów był również kompozytor Jakub Królikowski, jeden z najmłodszych członków Stowarzyszenia.

Jak mówi Pan Witold Zakrzewski – prezes i kurator pleneru, "Przyroda jest zawsze obok człowieka i z nim związana. Darem jest móc ją doświadczać zmysłami, ale jeszcze większym jest móc poprzez talent wyrażać ją emocjami i dzielić się tym z innymi".

Źródło: www.ogrod.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię