Zapraszamy do lektury powstałego w ramach kampanii „Segregujesz i zyskujesz” komiksu pn. ?Opowieści ze śmieciarni?. Opowiada on historię chłopca, który niespecjalnie przejmował się segregowaniem odpadów, ich dalszym losem i wpływem na środowisko. Na szczęście jego podejście do segregowania i zagospodarowania odpadów zmienia się. W jaki sposób? Warto przeczytać!

Pewnego wieczoru chłopak znów lekceważy uwagi swojego ojca  i na szybko, byle jak sprząta swój pokój , wrzucając wszystkie rodzaje odpadów do jednego worka.  W trakcie tego pospiesznego ?sprzątania? chłopak potyka się i upada wprost na worek rozsypując zebrane śmieci. Kiedy się podnosi, słyszy pukanie do drzwi. Podchodzi do nich, otwiera je, a za nimi widzi korytarz, który zupełnie nie przypomina jego domu. Okazało się bowiem (choć chłopiec jeszcze tego nie wie), że w wyniku upadku bohater przeniósł się do świata sennych wyobrażeń. Mało tego, został uwięziony w budynku-labiryncie, z którego wydostać się można jedynie właściwie postępując z napotkanymi po drodze odpadami. Sytuację chłopca pogarsza też fakt, że labirynt jest pełen osobliwości  ? mówiących pojemników na odpady, ożywionych śmieci, magicznych zdarzeń. Chłopiec musi więc wykorzystać całą swoja wiedzę, wykazać się determinacją oraz cierpliwością, aby wrócić do domu.

Kiedy w końcu mu się to udaje, budzi się i słyszy, że do drzwi pokoju puka jego ojciec. Chłopiec zdaje sobie sprawę, że cała przygoda była tylko snem, ale takim, który odmienił jego podejście do segregowania i zagospodarowania odpadów.  Ku zdziwieniu ojca staje się wzorem osoby troszczącej się o środowisko.

Kampanię „Segregujesz i zyskujesz” realizuje Gmina Piaseczno we współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Opowiesci_ze_smieciarni_okladka_web

KOMIKS DO POBRANIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię