Ośrodek oferuje zielone szkoły i warsztaty łączące aktywną edukację ekologiczną i regionalną z turystyką przyrodniczą i zrównoważoną konsumpcją.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Brama na Bagna”
Strękowa Góra 24, 16-075 Zawady
tel/fax.  85 738 14 84
kom.  885 509 575, 602 629 446
e-mail: [email protected]
strona http://www.oee.bramanabagna.pl/

 

Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Brama na Bagna” w Strękowej Górze, leżący na skraju Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego jest miejscem, gdzie prowadzone są spotkania, warsztaty, zajęcia, podczas których dzieci i młodzież poznają piękno przyrody – okolicznej flory i fauny, uczą się szacunku dla niej oraz poznają znaczenie jej ochrony dla nich samych i przyszłych pokoleń. Warsztaty proponowane przez Ośrodek poruszają najważniejsze problemy XXI wieku – takie jak gospodarka odpadami, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, zmiany klimatu spowodowane uprzemysłowieniem i transportem, zrównoważona konsumpcja. Pokażemy uczniom jak ze słońca pozyskać energię elektryczną. Opowiemy o ptakach, które można spotkać tylko tutaj. Dzieci i młodzież będą miały niepowtarzalną okazję podziwiać magiczne krajobrazy i ostatnie ostoje dzikiej przyrody wokół Narwi.

Warsztaty są prowadzone przez doświadczonych edukatorów przy wykorzystaniu różnorakich pomocy dydaktycznych takich jak: zestawy do badania wody, lornetki, mapy terenu, karty pracy pokazowe instalacje kolektorów i ogniw słonecznych. Przez cały rok funkcjonuje u nas Biuro Informacji Ekologicznej. Nasze działania wspiera Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Oferujemy różne formy zajęć edukacyjnych:

  • warsztaty jednodniowe;
  • zielone szkoły;
  • zajęcia na ścieżkach pieszych i rowerowych;
  • udział w programach i projektach.

Warsztaty są prowadzone przez cały rok szkolny oraz w wakacje.
Szkoły zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza. Szczegóły przyjazdu ustalamy telefonicznie. W razie pytań i w celu uzyskania informacji o innych naszych ofertach prosimy o kontakt pod numerami: 085-653-75-76, (0)693-83-25-25 lub e-mail: [email protected]

Źródło: http://www.oee.bramanabagna.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię