W dniach 27-28 września br. w Ogrodzie Botanicznym CZB PAN w Powsinie (Warszawa) odbędzie się konferencja popularno-naukowa pn. Polskie Ogrody Ekologiczne.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody. Konferencja jest realizowana w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Różnorodność biologiczna Polski – ogrody ekologiczne”. Dyskusja będzie dotyczyć ogrodów naturalistycznych, uwzględniając zarówno teorię, praktykę, jak i upowszechnianie idei.

Konferencja ma na celu integrację środowisk naukowych, przyrodników, projektantów ogrodów, ogrodników oraz szkółkarzy poprzez dyskusję oraz zainteresowanie tematem społeczeństwa, co w efekcie przyczyni się do upowszechnienia kształtowania przestrzeni przyjaznej dla ludzi i natury.

Tematyka obejmuje: ogród naturalny – ekologiczny jako szansa na zachowanie bioróżnorodności; kształtowanie, użytkowanie i utrzymywanie ogrodów ekologicznych nawiązujących do krajobrazów i kultury regionalnej; roślinność naturalną oraz tradycyjne i historyczne odmiany roślin ozdobnych i użytkowych rosnących, uprawianych w ogrodach w poszczególnych regionach Polski; zagrożenia wynikające z uprawy i ekspansji obcych gatunków roślin; możliwości kształtowania naturalnych siedlisk– dobór i pozyskiwanie roślin; współistnienie świata zwierząt z roślinami i człowiekiem; przestrzeń architektury i natury – poszukiwanie inspiracji i harmonii; ochronę przyrody i kształtowanie krajobrazu oraz jego promocję w środowisku społecznym.

Źródło: www.lop.org.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię