Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk (15 października) firma Aquanet zajmująca się dostarczaniem wody oraz oczyszczaniem ścieków, organizuje konkurs na najlepszy film promujący mycie rąk.

Mycie rąk to doskonały sposób na uniknięcie wielu chorób. Wiedza ta wciąż nie ma wystarczającego pokrycia w praktyce. W krajach rozwijających się problemem jest brak bieżącej wody. W państwach takich jak Polska, na przeszkodzie stoi ignorancja. Według specjalistów Europejczycy zbyt rzadko myją ręce, a jeśli już to robią, to zazwyczaj w nieprawidłowy sposób – aby ręce były naprawdę czyste, należy je myć dokładnie, przy użyciu wody i mydła.

Liczymy na niebanalne podejście do tematu czystych rąk. Zadanie nie jest łatwe – należy stworzyć film, który nie będzie przekraczał minuty i przekona widzów, że mycie rąk naprawdę może uratować życie – tłumaczą organizatorzy. Uczestnicy mają 14 dni żeby nakręcić film, umieścić go na serwisie YouTube i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Aquanet.

Jury ogłosi swój werdykt w połowie listopada. Zwycięskie i wyróżnione prace posłużą promocji prawidłowej higieny dłoni, a także Światowego Dnia Czystych Rąk.

Światowy Dzień Czystych Rąk był też obchodzony przez Aquanet w inny sposób: Bóbr Plusk i nasza higienistka odwiedzili jedno z poznańskich przedszkoli. Podczas wspólnej zabawy grupa "Biedronek" uczyła się, jak myć ręce i dlaczego trzeba to robić. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało maskotkę Bobra Pluska i pachnące mydełko.

Źródło: Aquanet

 

Bóbr Plusk w przedszkolu. / Fot. Aquanet

Plakat konkursu filmowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię