W weekend 4 – 5 października br. w Kampinoskim Parku Narodowym odbędzie się XXXV Maraton Pieszy im. Andrzeja Zboińskiego.

Celem Maratonu Pieszego jest umożliwienie uczestnikom wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania piękna Puszczy Kampinoskiej. Maraton odbywa się na trzech dystansach: 50, 75 i 100 km. Maksymalny czas przejścia poszczególnych dystansów wynosi: 12 godzin dla 50 km, 18 godzin dla 75 km i 24 godziny dla 100 km. Za ukończenie Maratonu uważa się przejście w wyznaczonym czasie dystansu o długości co najmniej 50 km.

Formularze zgłoszenia są dostępne na stronach internetowych: www.pttk.com.pl oraz www.matragona.org  do 24 września lub osobiście do Oddziału PTTK Mazowsze do 30 września. Wpisowe wynosi 30 zł.

Start na wszystkie dystanse nastąpi w sobotę, 4 października o godz. 20:00 w Dziekanowie Leśnym na Uroczysku Szczukówek przy Kamieniu Pamięci Andrzeja Zboińskiego (rozwidlenie czerwonego i zielonego szlaku) . Maraton organizują: Mazowiecki Klub Górski „Matragona” – Oddział PTTK „Mazowsze” oraz Kampinoski Park Narodowy.

Źródło: www.kampinoskipn.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię