Interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe ?Planeta Energii? już 7 i 8 kwietnia odwiedzi Kwidzyn ? pierwsze z 10 miast, z których pochodzą zwycięzcy zorganizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego.

„Planeta Energii” z Kwidzyna uda się do Koszalina, Słupska, Kartuz, Olsztyna, Płocka, Włocławka, Konina, Jastrzębia-Zdroju i Jawora. Podczas 2-dniowego pobytu miasteczka w każdym z miast, na najmłodszych czeka wiele atrakcji: film 3D opowiadający historię Energoludków oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wizyty miasteczek są nagrodą dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez Grupę ENERGA, nauczyciele przeprowadzali z uczniami zajęcia poświęcone energii elektrycznej, bezpiecznemu jej wykorzystaniu i ochronie środowiska. Wielu z nich prowadziło lekcje z ogromnym zaangażowaniem. Pani Zofia Cieślakowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, odwiedziła ze swoją klasą m.in. straż pożarną, więzienie i sąd, gdzie dzieci zachęcały funkcjonariuszy i urzędników do oszczędzania energii. Uczniowie przygotowali także specjalne ozdoby choinkowe ostrzegające przed następstwami zabawy z prądem, które były rozdawane przy zakupie lampek choinkowych w jednej z sieci handlowych.

Zorganizowanie konkursu było fantastycznym pomysłem. Akcja pozwoliła na wzorową integrację dzieci, rodziców i mieszkańców całego miasta. Podczas rozdawania ozdób choinkowych w sieci handlowej, klienci od razu łapali za portfele myśląc, że zbieramy pieniądze. Dzieci są w stanie przekonać dorosłych do wszystkiego. Warto inwestować w ich edukację – wspomina Pani Zofia Cieślakowska.

Na podstawie nadesłanych sprawozdań jury konkursowe wyłoniło 10 zwycięskich klas. Kolejne 50 otrzymało wyróżnienia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu konkursu i ogromnego zaangażowania uczestników. Dzięki naszym działaniom i przede wszystkim – dzięki pracy nauczycieli, dzieci zdobyły niezwykle cenną i przydatną wiedzą na temat energii elektrycznej. Teraz nadszedł czas, żeby wspólny wysiłek  nauczycieli i uczniów został nagrodzony. „Planeta Energii” pojawi się w 10 miastach. Każda ze zwycięskich klas jako pierwsza odwiedzi „Planetę” w swoim mieście i oficjalnie ją otworzy – komentuje Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Lista miast, które odwiedzi „Planeta Energii”:

1.    Kwidzyn – 7 i 8 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Teatralnym
2.    Koszalin – 11 i 12 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku Staromiejskim
3.    Słupsk – 14 i 15 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Zwycięstwa
4.    Kartuzy – 18 i 19 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku
5.    Olsztyn – 5 i 6 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Targu Rybnym
6.    Płock – 9 i 10 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Nowy Rynek
7.    Włocławek – 12 i 13 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Zielonym Rynku
8.    Konin – 16 i 17 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na placu przed Domem Towarowym Centrum
9.    Jastrzębie-Zdrój – 19 i 20 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na placu przed kinem Centrum
10.  Jawor – 23 i 24 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku, od strony Teatru Miejskiego

Od godziny 9:00 do godziny 14:00 miasteczka dostępne będą jedynie dla umówionych klas z okolicznych szkół. Pomiędzy godziną 15:00 a 18:00 „Planetę” będą mogli odwiedzić mieszkańcy danego miasta.

Promocyjne wizyty „Planety Energii” w Płocku i Koszalinie w październiku 2010 roku pokazały, że świat energii elektrycznej budzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Miasteczka odwiedziło ponad 3 tysiące osób, w tym ponad 1200 dzieci z klas I – III z lokalnych szkół podstawowych. Prezentowane doświadczenia wzbudzały wśród gości ciekawość, a możliwość pochwalenia się swoją wiedzą o energii elektrycznej była dodatkową zachętą do aktywnego udziału w przeprowadzanych eksperymentach.

Nagrody dla dzieci z klas, które zostały w konkursie wyróżnione, będą wysyłane do szkół w drugiej połowie kwietnia 2011 roku. Lista zwycięzców i wyróżnionych w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” znajduje się tutaj. Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.

Ogólnopolskimi patronami akcji są: Minister Edukacji Narodowej oraz portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl oraz Ekologia.pl.

Lokalnymi patronami są: Dziennik Bałtycki, TVP Gdańsk, Kurier Powiatu Kwidzyńskiego, Głos Pomorza, Radio Koszalin, Tygodnik Kartuzy, Gazeta Olsztyńska, Tygodnik Płocki, Gazeta Pomorska oraz Radio Konin.
 

Wizyta miasteczka to nie tylko nagroda dla zwycięzców, ale także ogromna atrakcja dla mieszkańców. / Fot. planetaenergii.pl

Od 9:00 do 14:00 miasteczka dostępne będą jedynie dla umówionych klas. Od 15:00 do 18:00 Planetę będą mogli odwiedzić mieszkańcy danego miasta. / Fot. planetaenergii.pl

„Planeta” kryje wiele niespodzianek, w tym film w 3D opowiadający historię Energoludków oraz eksperymenty naukowe. / Fot. planetaenergii.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię