To pilotażowy, pierwszy w kraju projekt łączący ze sobą ekologię poprzez zbiórkę i segregację odpadów, czyli szeroko rozumianą ochronę środowiska z ekonomią ? więcej zbierzesz więcej zyskasz!

Inicjatorem projektu jest Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a sam projekt skierowany jest zarówno dla szkół, przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów pracy i przedsiębiorstw, jak również osób prywatnych, dla których przyszłość naszych dzieci i ich edukacja nie jest obojętna. Każdy może włączyć się do akcji segregując i wrzucając odpady do pojemników objętych akcją. Im więcej zebranych odpadów, tym więcej podręczników i nowoczesnych pomocy naukowych dla szkół.

Głównym celem projektu w jego pierwszej fazie, jest wyposażenie wszystkich uczniów klas  pierwszych  szkół gimnazjalnych w elektroniczne podręczniki, czyniąc tym samym naukę bardziej przyjemną i nowoczesną. Założeniem projektu jest jego długoterminowość i dynamiczny rozwój  co oznacza, że w kolejnych jego fazach następne roczniki uczniów oraz szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia nauki.ci.

Organizatorzy wyposażą placówki biorące udział w akcji w pojemniki do segregacji odpadów oraz zajmą się ich kompleksową obsługą. Pieniądze zebrane za sprzedaż  surowców wtórnych zebranych  w poszczególnych szkołach, zostaną przeznaczone na zakup podręczników i nowoczesnych pomocy naukowych.

Odpady będą segregowane na cztery grupy: baterie, tonery, kartridże, płyty CD, DVD i tworzywa sztuczne (korki od butelek).

Źródło: www.podrecznikizaodpady.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię