Trwa wystawa 11. Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego – EKOPLAGÁT 2008. Nagrodę na nim zdobył pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Triennale EKOPLAGÁT jest międzynarodową imprezą o 30-letniej ugruntowanej w świecie designu pozycji. Odbywa się w cyklu trzyletnim, a tegoroczna edycja jest już jedenastą.

Grand Prix na Triennale zdobył dr Tomasz Kipka, pracownik Katedry Projektowania Graficznego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie za plakat "Europejski tydzień zrównoważonego transportu", zaprojektowany dla miasta Radzionków oraz plakat "Szczęśliwych urodzin", dotyczący poszanowania wody.

Podczas EKOPLAGÁT 2008 zaprezentowano  prace  47 autorów pochodzących z 13 krajów. Wystawa wszystkich zakwalifikowanych (w tym nagrodzonych prac) potrwa od 2 października do 16 listopada w Muzeum Sztuki w Žilinie na Słowacji. Inną znaną słowacką imprezą o wydźwięku ekologicznym jest Envrofilm – festiwal filmów, programów telewizyjnych, które promują troskę o środowisko (festiwal odbywa się w maju) czy biennale ekologicznych kreskówek (impreza wrześniowa).

Źródło: www.us.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię