Trwa konkurs Leśnego Wortalu Edukacyjnego e-Ryś. Zadaniem uczestników jest przeprowadzenie wywiadu z leśnikiem. Tematyka nie jest określona, ale taka rozmowa powinna przynajmniej w części dotyczyć pracy w lesie.

Konkurs jest adresowany do uczniów: szkół podstawowych (7 – 12 lat), gimnazjalistów (12 – 15 lat) i licealistów oraz uczniów techników.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Przeprowadź krótki (do 500 słów) wywiad z leśnikiem. Jako leśnika rozumiana jest każda osoba, która teraz lub/i kiedyś pracowała w Lasach Państwowych na dowolnym stanowisku (gajowy, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru, strażnik leśny, nadleśniczy). Tematyka nie jest określona, ale taka rozmowa powinna przynajmniej w części dotyczyć pracy w lesie.

Wywiady należy zgłaszać do Konkursu  indywidualnie. W tym celu po zarejestrowaniu się na stronie www.erys.pl należy wysłać e-maila ze stosownym załącznikiem w postaci pliku tekstowego i ewentualnie graficznego na adres [email protected]. P race będą umieszczony w blogu pt. „Rozmowa z leśnikiem” na stronie www.erys.pl w zakładce „Wasze blogi”  i tam będzie można wywiady oceniać. Konkurs trwa od 19.03.2010 r. do 19.06.2010 r.

W dniach 27.04, 27.05 i 25.06 komisja ogłosi kolejno zwycięzcę konkursu w danym miesiącu (za miesiąc marzec, kwiecień i maj). Będzie też możliwe głosowanie dla internautów.

Nagrody:
Leśniczy w swoim blogu opublikuje co miesiąc zwycięski tekst z uzasadnieniem dlaczego został uznany za najlepszy. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe (albumy przyrodnicze) i płytowe (płyty z nagraniami natury).

 
Orgnizator:
Leśny Wortal Edukacyjny,
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3,
02-362 Warszawa

 

Konkurs ma popularyzować wiedzę z zakresu edukacji leśnej oraz rozwijać u uczniów umiejętności pozyskiwania wiedzy od innych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię