Trwa akcja Microsoft na rzecz ochrony środowiska naturalnego pod nazwą Carbon Grove. W ramach inicjatywy firma, przy wirtualnej pomocy internautów, posadzi w zdiagnozowanych jako najbardziej zagrożone rejonach naszego globu młode drzewa, dzięki którym wesprze ziemski ekosystem.

Internauci będą sadzić wirtualne drzewa, a liczba zasadzonych przez Microsoft drzew będzie odpowiadała liczbie wirtualnych roślin posadzonych i pielęgnowanych w wirtualnym świecie przez osoby, które zarejestrują się na stronie. „Sponsorem” akcji jest przeglądarka internetowa Internet Explorer, która wraz z technologiami Windows oraz Silverlight pozwoli internautom zwiedzać zasadzony przez nich wirtualny las.

Celem organizowanej przez Microsoft akcji Carbon Grove jest rozpropagowanie postaw przyjaznych dla środowiska naturalnego oraz przekazanie społeczeństwu, że każda jednostka może mieć znaczący wpływ na jego ochronę. Aby wesprzeć akcję internauci mogą rejestrować się na specjalnie przygotowanej stronie www.carbongrove.pl, gdzie będą mieli możliwość zasadzenia własnego drzewa oraz śledzenia jego rozwoju, a także będą mogli wziąć udział w quizie i ocenić w jakim stopniu sposób, w jaki żyją może szkodzić lub być zbawienny dla środowiska. Otrzymają także za pośrednictwem poczty elektronicznej porady i wskazówki, jak chronić środowisko i zdrowo żyć.

Aby móc zasadzić własne drzewo należy mieć zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer 7 lub 8 w wersji Beta, a także korzystać z technologii Silverlight. Wirtualne rośliny będą symbolem prawdziwych drzew, które Microsoft zasadzi w zdiagnozowanych jako najbardziej potrzebujące uzupełnienia stanu zalesienia regionach naszego globu, w tym m.in. w Armenii, Kamerunie, Grecji, Hondurasie, Malezji, Meksyku i Wielkiej Brytanii, a także wielu stanach USA.

Użytkownicy będą mieli do wyboru możliwość zasilenia wirtualnymi drzewami afrykańskiej sawanny lub równikowych lasów w Amazonii i na Sumatrze. Do czerwca użytkownicy serwisu na całym świecie zasadzili już ponad 27 tys. wirtualnych drzew i – zgodnie z założeniem przedsięwzięcia – przez 6 tygodni odwiedzają je i śledzą ich wzrost. Firma planuje, że projekt zaowocuje zasadzeniem ok. 250 tys. prawdziwych drzew w najbardziej potrzebujących regionach Ziemi. 

Więcej informacji na temat kampanii na stronie www.carbongrove.pl 

Źródło: www.microsoft.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię