W Bydgoszczy powstanie ?Ścieżka Edukacji Ekologicznej na bazie zabytkowych obiektów hali pomp i wieży ciśnień?. Projekt będzie się składał z trzech zasadniczych elementów: Stara hala pomp, ujęcie głębinowe- SW-1, Wieża Ciśnień, pompownia i dodatkowo na terenie Stacji Wodociągowej w Lesie Gdańskim powstanie ?mała? ścieżka edukacyjna.

Hala pomp przystosowana zostanie do funkcji konferencyjnych . Budynek zostanie poddany renowacji i wyposażony w najwyższej klasy sprzęt multimedialny, elektroniczny i oświetleniowy.

Zwiedzający dowiedzą się, skąd się bierze woda w naszych kranach i co się z nią dzieje po wpłynięciu do kanalizacji. Dodatkowo na obiekcie w Lesie Gdańskim zlokalizowana będzie mała ścieżka edukacyjna w formie miniparku. Gdzie na specjalnie przygotowanych stanowiskach umieszczone zostaną elementy infrastruktury wod–kan używane współcześnie. Zwiedzający będą mogli je zobaczyć i dotknąć, przekonać się jak działają.

Ostatnim elementem ścieżki będzie zlokalizowane w Wieży ciśnień muzeum. Drugi poziom wieży zostanie zagospodarowany na cele muzealne, tu odbywać się będą  wystawy obrazów, ekspozycje muzealne, rzeźba itp. Na trzecim poziomie znajdować się będzie muzeum historii wodociągów w Polsce. Organizatorzy udostępnią zwiedzającym również taras widokowy.

Wykonawca: P.W. EBUD – Przemysłówka Sp. z o.o.
Wartość projektu: 13 773 800,00 PLN
Dofinansowanie RPO: 5 013 031,18 PLN
Termin zakończenia : 2012 rok

Źródło: MPWiK Bydgoszcz
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię