Wystawa „Podwodny Świat”, zorganizowana pod patronatem Poznańskiego Ogrodu Zoologicznego w zabytkowej grocie na terenie Starego ZOO, jest niezwykłą wędrówką pośród fascynujących kształtów i barw królestwa morskich głębin i skrytego piękna egzotycznych rzek i jezior.

Ekspozycja pokazuje różnorodność życia podwodnego świata w skali dotąd nieprezentowanej w naszym regionie – od rekinów, muren, skrzydlic po bardzo rzadkie gatunki meduz, strzykw i innych organizmów morskich i słodkowodnych. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników akwarystyki, płetwonurków i podróżników, zafascynowanych życiem głębin!

Na 400 m2 można znaleźć blisko 40 specjalistycznych zbiorników, mieszczących 25 tys. litrów wody morskiej i 10 tys. litrów wody słodkiej. Prezentowane na wystawie akwalungi mogą być niewątpliwie bodźcem dla wielu młodych ludzi do rozpoczęcia swojej przygody z turystyką podwodną. Zamieszczone przy poszczególnych akwariach opisy gatunków i ich środowisk życia sprawiają, że wystawa stanowi także ciekawą ofertę edukacyjną.

Oferta dla szkół: lekcje biologii z prezentacją na żywo poszczególnych okazów to niezapomniane przeżycia i solidna dawka wiedzy. Istnieje możliwość wybrania przygotowanego przez nas tematu prelekcji lub zaproponowania tematyki związanej z programem edukacyjnym obowiązującym daną grupę.

Proponowane tematy:
– Niedoceniana rola oceanu w procesie oddychania planety
– Struktura funkcjonowania rafy koralowej
– Morskie osobliwości
– Turystyka podwodna – ekologiczne hobby

Organizatorzy zapraszają grupy min. 15 osobowe; kontakt z biologiem opiekującym się wystawą – mgr. Adamem Jędrzejczakiem: tel. 501 304 238 lub 61 8150 851, e-mail [email protected]

Wystawa czynna 7 dni w tygodniu od 9 do 19

Ceny biletów:
normalny 6 zł.
ulgowy 5 zł. (dzieci i młodzież szkolna do lat 18 oraz seniorzy powyżej 60 roku życia); opiekunowie grup – gratis (1 opiekun na grupę 15 zwiedzających).

Źródło: www.zoo.poznan.pl

 

Prezentowane na wystawie akwalungi mogą być niewątpliwie bodźcem dla wielu młodych ludzi do rozpoczęcia swojej przygody z turystyką podwodną./ Fot. Makio Kusahara, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię