Dzięki współpracy Fundacji Aeris Futuro z firmami AXA Polska i AXA Direct, 16 kwietnia br. teren Nadleśnictwa Chojnów został wzbogacony o 5 tys. sadzonek dębu. Inicjatywa nie zakończyła się wraz z ufundowaniem drzew, ponieważ pracownicy firm wraz z rodzinami zaoferowali swoją pomoc przy sadzeniu drzew.

Słoneczny dzień zakończył się Piknikiem Rodzinnym, podczas którego Fundacja Aeris Futuro prowadziła zajęcia edukacji ekologicznej dla pracowitych wolontariuszy – zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Akcja sadzenia drzew wpisuje się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ustanowionego przez ONZ w roku 2011.

Po krótkim instruktażu udzielonym przez leśników oraz przy pomocy Fundacji, każdy z uczestników akcji wiedział jak powinny zostać posadzone drzewka, aby potem wyrosły z nich piękne i duże dęby. Sadzenie lasu odbywało się w rodzinnej atmosferze i nawet najmniejsi  wytężali siły, aby przyczynić się do odnowienia powierzchni leśnej. 

W ciągu 2 godzin wspólnie udało się zasadzić 1200 sadzonek, po czym uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek. Podczas Pikniku przy ognisku dzielili się wrażeniami z pracowitego poranka oraz cieszyli się wiosennym słońcem i urodą chojnowskich lasów.

Całe wydarzenie odzwierciedlało ideę zawartą w haśle Międzynarodowego Roku Lasu – „Lasy dla ludzi”. Poszczególne działania podejmowane podczas Pikniku miały na celu szerzenie świadomości i wiedzy o lasach. Podczas gdy rodzice przygotowywali posiłek, dzieci korzystały z atrakcji stanowiska edukacyjnego, biorąc udział w różnorodnych konkursach z nagrodami. Przy okazji poszerzały swoją wiedzę o ochronie środowiska. Dzieci mogły również użyć swej wyobraźni i stworzyć leśne dzieła sztuki lub wziąć udział w zabawach ruchowych, podczas których zostały zilustrowane relacje między ekosystemem leśnym a jego mieszkańcami i użytkownikami. Również dorośli mogli dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonej gospodarce leśnej. Przy specjalnie przygotowanym stoisku edukacyjnym możliwe było obliczenie swojego śladu ekologicznego, a także zaczerpnięcie konsultacji ze służącym pomocą i wiedzą ekspertem Fundacji.

Źródło: www.aeris.eko.org.pl
 

Całe wydarzenie odzwierciedlało ideę zawartą w haśle Międzynarodowego Roku Lasu „Lasy dla ludzi”. / Fot. Fundacja Aeris Futuro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię