W najbliższą sobotę, 26 lipca w godz. od 12.00 do 19.00 w Gdyni na Molo Południowym odbędzie się II edycja imprezy plenerowej ?Dary Morza?.

Wydarzenie ma na celu przede wszystkim promocję bogactw Morza Bałtyckiego i ich ochronę oraz upowszechnianie spożywania ryb jako ważnego elementu diety. „Dary Morza” będą okazją do zaprezentowania historii i rozwoju miasta oraz portu Gdynia, a także aktywnego wspierania turystyki wodnej.

Główną atrakcją imprezy będzie z pewnością wyjątkowy rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej, „Danuta” wzdłuż morskiej linii brzegowej Gdyni. Na pokładzie statku popłynie ok. 100 osób. Przewodnikiem wycieczki będzie Krzysztof Gromadowski – Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. 

Popołudniu planowany jest „Muzyczny spacer po portach świata”  w wykonaniu zespołów z Trójmiasta. W tym samym czasie będzie można również porozmawiać z przedstawicielami Morskiego Instytutu Rybackiego, Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG na Helu oraz z rybakami z Oksywia.

W programie „Darów Morza” przewidziano także: rozpoczęcie Konkursu V Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Przygotowaniu Potraw z Dorsza ”Dorszowe Żniwa”, do którego przystąpi 18 ekip zawodowych kucharzy z całej Polski. Później odbędzie się kulinarny pokaz przygotowania potraw z dorsza z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta oraz zawodowych kucharzy programu telewizyjnego „Kawa czy Herbata”.

Podczas imprezy plenerowej „Dary Morza”,  Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zaprezentuje projekt „Czynna ochrona morświnów", który jest realizowany na Zatoce Puckiej. Pracownicy Stacji będą m.in. namawiać do zakupu produktów z ryb łowionych metodami przyjaznymi dla bałtyckich ssaków (fok i morświnów). W trakcie tej imprezy zostanie zrealizowany 15–minutowy reportaż, który będzie wyemitowany 13 sierpnia w programie „Kawa czy herbata” w TVP 1.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię