Zwycięzcy konkursu ekologicznego w Strzelcach Opolskich dostali aparaty cyfrowe, kamery i zabawki. 103 tony i 884,5 kg – to łączny wynik tegorocznego konkursu zbiórki makulatury rozpisanego wśród uczniów i przedszkolaków powiatu strzeleckiego.

W kategorii szkół pierwsze miejsce zajął Mateusz Białek z Szymiszowa. Uzbierał 22 tony i 10 kg! Rekordzistą – przedszkolakiem został pięciolatek Jakub Biliński z Raszowej z wynikiem 4 tony, 224 kg. – Wygrałem aparat cyfrowy i książkę – chwali się Jakub. – Ale w konkursie nie chodzi tylko o nagrody, ale o to, żeby nie wyrzucać starych papierów, tylko robić z nich nowe książki!

Konkurs adresowany jest do dzieci, ale zbierają również dorośli. Kubie pomagali mama, tato, babcia i dziadek. We wsi Łąki Kozielskie makulaturę zbierała cała wieś. Przedszkole wygrało w kategorii grupowej. Uzbierało 395,5 kg w przeliczeniu na jedno dziecko. – Cała wioska się angażuje bo gra toczy się o wartościowe nagrody – wyjaśnia Barbara Strokosz z przedszkola w Łąkach Kozielskich. 

Zwycięzcy

Zespołowo:
I – przedszkole w Łąkach Kozielskich,
II – szkoła podstawowa w Szymiszowie,
III – przedszkole w Rożniątowie.

Indywidualnie:
I – Mateusz Białek,
II – Ania Golombek,
III – Dawid Juda (wszyscy ze szkoły w Szymiszowie).

Przedszkolaki:
I – Jakub Biliński z Raszowej,
II – Łukasz Zagrol z Raszowej,
III Piotr Ziemba ze Strzelec.

Źródło: www.strzelceopolskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię