Flis Odrzański wypłynął z Brzegu pod koniec czerwca. Dziś flotylla zawita do Gozdowic w gminie Mieszkowice.

Z tej okazji od godz. 17:00 na mieszkańców czekają liczne atrakcje. W programie uroczyste powitanie Flotylli Flisu Odrzańskiego, koncert zespołu Niespodzianka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach, występy artystyczne, pokaz piramid gimnastycznych oraz konkurs przyrodniczo-ekologiczny. Zwycięzcy konkursu ekologicznego wezmą udział w rejsie galarem po Odrze. Ostatnim punktem programu są tańce z ogniem w wykonaniu grupy Feniks.

Flis Odrzański to przedsięwzięcie, które jest organizowane od 13 lat. Jest to wielka misja na rzecz tworzenia w powiązaniu z rzeką Odrą paneuropejskiego korytarza transportowego oraz ożywienia turystycznego regionów nadodrzańskich. Flis Odrzański organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Turystyczną. Celem spływu jest promocja turystycznego, rekreacyjnego i transportowego wykorzystania odrzańskiego szlaku wodnego.

We Flisie uczestniczy młodzież nie tylko z Polski, ale także z Niemiec oraz innych krajów europejskich (Słowacji, Czech, Węgier, Francji, Białorusi). Każdego roku organizatorzy wraz z młodzieżą (około 150 osób) pokonują trasę od Brzegu do Szczecina (ponad 540 km), zawijając do kilkunastu portów, w tym także niemieckich. Atrakcją są uczestniczące we Flisie jednostki – statki użyczane przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, galary, kajaki, a przede wszystkim tradycyjna tratwa flisacka budowana przez flisaków z Podkarpacia.

Wizyta flisaków stała się tradycyjnym odrzańskim świętem. Jest to okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do dyskusji na temat realizacji kolejnych etapów turystycznego i transportowego zagospodarowania rzeki. 

Uroczyste zakończenie XIII Flisu Odrzańskiego Odrzańskiego w sobotę 12 lipca, w Szczecinie podczas Dnia Rzeki Odry.

Harmonogram Flisu Odrzańskiego 2008 pobierz 
Źródło: www.flisodrzanski.pl , www.mieszkowice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię