Dziękujemy wszystkim placówkom przedszkolnym za udział w konkursie Przyroda w przedszkolu”. Otrzymaliśmy blisko 70 zgłoszeń, każdy kącik był interesujący i dowodził, że edukacja ekologiczna jest ważna w polskich przedszkolach. A prowadzenie jej podczas zajęć w kąciku przyrody pozwala połączyć zabawę z nauką.

Gratulujemy wspaniałych pomysłów i dziękuję za podzielenie się nimi z naszą redakcją. Jury miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie postanowiliśmy nagrodzić pięć poniższych przedszkoli:

  1. Przedszkole nr 5 w Stalowej Woli
  2. Przedszkole Publizne nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie
  3. Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Niepołomicach
  4. Publiczne Przedszkole nr 17 w Kędzierzynie- Koźlu
  5. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Woli Mieleckiej

Gratulujemy! Nagrody oraz dyplomy wyślemy pocztą.
Uwaga niespodzianka dla wszystkich uczestników! Każde przedszkole otrzyma po trzy numery magazynu „Tropami Przyrody” – patrona medialnego naszego konkursu.

Informacja konkursowa – archiwalna

Czekamy na Wasze kąciki przyrody ? pokażcie je nam, przysyłając zdjęcia (maksymalnie pięć) oraz opisy. Będziemy oceniać pomysłowość, oryginalność, a także zaangażowanie w kącik przyrodniczy. Konkurs ma spopularyzować tworzenie kącików przyrody jako istotnego elementu edukacji środowiskowej w przedszkolach.

Jury wyłoni pięć najciekawszych kącików przyrody i nagrodzi zgłaszające je placówki zestawami, każdy złożony z dwóch pluszowych ptaszków Wild Republic z oryginalnymi głosami, przedstawiających gatunki krajowe oraz jednej publikacji ?Magia przyrody? od Oficyny MM.

Konkurs trwa od 29 sierpnia do 18 listopada. Prace (zdjęcia oraz opis kącika) wraz z kartą zgłoszenia (w formie skanu lub wydruku) można nadsyłać pocztą elektroniczną (na adres: [email protected]) lub pocztą tradycyjną (Abrys, ZielonaLekcja.pl, ul. Daleka 33, 60-124 Poznań, z dopiskiem: ” Przyroda w przedszkolu”).

O nagrodach
Do wygrania 5 zestawów – każdy złożony z dwóch pluszowych ptaszków Wild Republic z oryginalnymi głosami, przedstawiających gatunki krajowe oraz publikacji ?Magia przyrody? od Oficyny MM. Dodatkowo zwycięskie kąciki zostaną pokazane na łamach magazynu „Tropami Przyrody”; do nagrodzonych placówek dostarczymy też po kilka numerów tego przyrodniczego magazynu!

10  pluszowych ptaszków z dźwiękiem od KaRoKa

Pluszowe zabawki w kształcie ptaków służą nie tylko do przytulania. Śpiewają jak prawdziwe ptaki, a tym samym mogą pełnić funkcję edukacyjną. To świetny sposób, by nauczyć maluchy rozpoznawania głosów ptaków.  Ponadto ? zdaniem logopedów ? zabawka może pełnić funkcję terapeutyczną i wspomagać integrację sensoryczną, czyli odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Zabawki mają wysokość 13-16 cm, a wydawane przez nie głosy ptaków zostały potwierdzone certyfikatem Cornell Lab of Ornithology (USA) i CEntre Bioacoustique, Alpin. Pluszaki są także zaakceptowane przez RSPB. Zasilane bateriami jak do zegarków (G13A CNB MICRO CELL, symbol L1154).

5 publikacji ?Zabawy Edukacyjne. Magia przyrody?
?Magia przyrody? w prosty, ale zarazem ?magiczny? sposób pozwoli na inspirującą realizację treści programowych związanych z edukacją przyrodniczą i ekologiczną w przedszkolu. Książka zawiera scenariusze zajęć z przyrody na cały rok ? 40 scenariuszy, po 10 na każdą porę roku, podzielonych na 4 grupy wiekowe (3?6 lat). Każdy scenariusz zawiera opracowane cele ogólne, cele operacyjne, formy pracy, metody, pomoce dydaktyczne, potrzebne materiały i narzędzia oraz odwołania do kart pracy i doświadczeń, które zamieszczone zostały w programie na płycie CD. Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej, pomysłowe prace plastyczne, a także ? co najważniejsze ? oryginalne propozycje doświadczeń.

Program na płycie CD zawiera:  podstawy teoretyczne ? metodyczne wskazówki ukazujące znaczenie kontaktu z przyrodą, integracji zajęć przyrodniczych z innymi dziedzinami wiedzy, polisensoryczności poznawania świata oraz uczenia się przez doświadczenia;  scenariusze ? elektroniczna wersja planów zajęć opublikowanych w książce; karty pracy ? tematycznie dopasowane do scenariuszy niezwykłe pomysły na prace plastyczne; doświadczenia ? szczegółowe instrukcje wywołania magicznych zjawisk przyrodniczych i  muzykę ? teksty specjalnie przygotowanych piosenek, które znajdują się na płycie audio.

Płyta audio z muzyką zawiera: 5 utworów wokalnych ? autorskie piosenki nagrane na potrzeby scenariuszy przyrodniczych; 5 utworów z muzyką ilustracyjną ? wyjątkowe kompozycje instrumentalne, idealne do wykorzystania w tematycznych wizualizacjach; 5 utworów w wersji karaoke ? instrumentalne wersje utworów wokalnych, przydatne do muzycznych zabaw w konwencji karaoke.

Uwaga, przez czas trwania konkursu (29 sierpnia ? 18 listopada) Oficyna Wydawnicza MM na książki z serii ?Zabawy Edukacyjne? oferuje 15% rabatu i na ?Nowe Zabawy? 25%, a sklep KaRoKa do końca września daje 10% rabatu na cały asortyment (m.in. ekologiczne koszulki The Mountain). Wystarczy podać hasło: Zielona Lekcja przy realizacji zamówienia.

Organizator:

Sponsorzy:

    

 

Patronat medialny:

     


Zapraszamy do konkursu i życzymy powodzenia!

Kontakt: w razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu ? Panią Emilią Seweryn, adres: [email protected], tel. 61 655 81 34.

 

Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej.

Pluszowe ptaszki służą nie tylko do przytulania, ale przede wszystkim do nauki rozpoznawania ptasich głosów. Na zdjęciu dzięcioł.

Ptaszki, które są do wygrania w naszym konkursie prezentują rodzime gatunki ptaków. Na zdjęciu wróbel.

Tworzenie kącika przyrody uwrażliwia dzieci na świat fauny i flory. / Fto. David Wagner, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię