Wiosna i lato w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Odwiedzających czekają nowe wystawy, liczne imprezy edukacyjne i wydarzenia plenerowe. Muzeum uruchomiło też serwis umożliwiający wypożyczenie wystawy przyrodniczej.

Od 19 maja do 16 października będzie czynna nowa wystawa sztuki: Janusz Towpik – przyroda zaczarowana

Wystawa, zorganizowana w 30. Rocznicę śmierci Janusza Towpika (1934-1981), pokazuje jego prace w największym dotąd prezentowanym zakresie, a ich szerszy wybór można podziwiać w albumie, który ukazał się dzięki staraniom córek artysty.

…Przyroda, z jej przeogromnym bogactwem, jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji artystycznej. Ponadto, w sytuacji, gdy dosłownie na naszych oczach nie tylko że się zmienia, ale wręcz ginie krajobraz naturalny, nie mówiąc już o pierwotnym, uważam za swój obowiązek utrwalanie go na rysunku…

 Imprezy edukacyjne i kulturalne w Muzeum

?21 i 22 maja 2011 w godzinach 10:00 – 19:00
Władze Muzeum zapraszają na imprezę plenerową organizowaną wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie w ramach akcji „Leśnicy dla Stolicy”. Wśród wielu przygotowanych przez Leśników atrakcji znajdzie się m. in. degustacja myśliwskich specjałów. O godzinie 11:00 odbędzie się pokaz ptaków drapieżnych na padoku przy budynku Muzeum.
Wstęp wolny!
 
? Dzień Dziecka 2011 – 29 maja 2011 w godzinach 10:00 – 17:00
Władze Muzeum zapraszają na imprezę plenerową organizowaną wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie. W rozstawionym przed Muzeum namiocie przez cały dzień odbywać się będą warsztaty i konkursy przyrodnicze dla dzieci prowadzone przez pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wśród których znajdą się: Konkursy (rozpoznawania tropów zwierząt, rebusy, krzyżówki, rozpoznawanie nasion, budka zgaduj zgadula, wypalanki). W konkursach przewiduywane są nagrody – doniczki z nasionkami, które dzieci będą mogły zasiać i pielęgnować. Dodatkowo czas gościom umilać będą szczudlarze i pokazy bartnictwa. O godzinie 15.00 – występ zespołu sygnalistów myśliwskich „Akord” w Amfieatrze i o godzinie 11:00 oraz 16:00 – pokazy ptaków drapieżnych na padoku przy budynku Muzeum

Imprezom towarzyszą wystawy plenerowe:

? 20 – 29 maja 2011 Lasy na śwecie, Ochrona dzikich zwierząt w LP i Ochrona ptaków w Puszczy Białej przed budynkiem Muzeum
? 20 maja – 20 czerwca 2011 Wystawa fotograficzna „Las i jego bogactwo” na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego UW przy Al. Ujazdowskich
 
Wstęp wolny! W lipcu i sierpniu także pokazy ptaków drapieżnych i jeździeckie!
 
Wystawy stałe
W budynku głównym (Koszarach Kantonistów) znajdują się wystawy przyrodnicze Las, Oko w oko, Ptaki oraz ekspozycja historyczna Polski salon myśliwski XIX/XX w. W pobliskiej Stajni Kubickiego, na wystawie Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadmoskiego podziwiać można powozy i akcesoria jeździeckie. Zobacz więcej!

Wypożycz wystawę
Władze Muzeum zapraszają do korzystania z uruchominionego przez nas Portalu wymiany wystaw. Można na nim w prosty sposób umieścić wystawę do wypożyczenia i skorzystac z oferty innej instytucji. Na Portalu jest w tej chwili kilka ciekawych wystaw sztuki i przyrodniczych!
 

 

Janusz Towpik od lat 60. ilustrował książki dla dzieci i młodzieży oraz atlasy przyrodnicze, książki popularnonaukowe i podręczniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię