Wydawnictwo Biobooks przygotowuje serię edukacyjnych książek dla dzieci od 5 lat ?Dbamy o naszą planetę. Nie sami ? z rodzicami!?. Seria ta ukaże się w ramach międzynarodowej, wielojęzycznej koedycji pod koniec lipca, jednocześnie w wielu krajach Europy.

Jest to pierwsza na polskim rynku edukacyjna seria dla dzieci i rodziców, odpowiednia także do wykorzystania na zajęciach przedszkolnych i szkolnych, która w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia cztery różne aspekty ochrony środowiska (ochrona wody i powietrza, oszczędzanie energii, ograniczanie odpadów). Książki  z serii uświadamiają dzieciom konieczność dbania o środowisko i angażują je odpowiednio do ich możliwości. W  prosty i ciekawy dla dziecka sposób uczą zastosowania zasad ekologii na co dzień – pomagają dzieciom i rodzicom poznać, zrozumieć i wprowadzić zasady ekologicznego stylu życia. Doskonale opracowane ilustracje, prosty i zrozumiały tekst oraz uniwersalny przekaz sprawiają, że są to książki nie tylko ładne i interesujące dla młodego czytelnika, ale niezwykle dziś aktualne.

Seria składa się z czterech książek:

Pstryk! Jak oszczędzać energię
240 x 240mm
oprawa twarda
cena 25 zł
 
Uff! Jak dbać o powietrze
240 x 240mm
oprawa twarda
cena 25 zł
 
Fuj! Jak mniej śmiecić
240 x 240mm
oprawa twarda
cena 25 zł

Plusk! Jak oszczędzać wodę
240 x 240mm
oprawa twarda
cena 25 zł

Każda książka składa się z trzech części:
•  Ilustrowanego tekstu, wprowadzającego dziecko w konkretne zagadnienie ekologiczne
•  Części aktywizującej „Zrób to sam”
• „Podręcznika rodzica” – w którym rodzice znajdą praktyczne  porady, jak w prosty sposób wyjaśnić dziecku zasady i zjawiska przedstawione w tekście; propozycje eksperymentów oraz plan wprowadzenia w domu, na co dzień, zasad ochrony środowiska.

Książeczki niedługo będzie można wygrać w konkursie Biobooks i ZielonaLekcja.pl.

Książki będą dystrybuowane w ogólnopolskiej sieci sprzedaży oraz przez portale i organizacje prowadzące edukacyjną działalność ekologiczną. Będzie można je także kupić w wydawniczej księgarni internetowej.  Zamówienia można już składać pod adresem: [email protected]

Źródło: www.biobooks.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię