Trwa Gminny Konkurs Ekologiczny pt. ?Recykling chroni las?.W konkursie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Zamość.

Konkurs jest realizowany w czterech etapach. Pierwszym etapem były prelekcje w szkołach na temat segregacji surowców ze szczególnym naciskiem na odzyskiwanie szkła. W drugim etapie przyjmowano zgłoszenia do konkursu. Dzieci ze szkół, które zostały zakwalifikowane do konkursu do końca listopada mogą przynosić do szkoły zbędne opakowania ze szkla i  tworzyw sztucznych. 

Pojemniki zostaną opróżnione 24-27 listopada br., a zebrane surowce zważy firma zabierająca odpady. Ilość  odpadów zdecyduje o zajmowanym przez szkołę miejscu w konkursie. 

W trzecim etapie dzieci wykonują prace plastyczne w dowolnej technice. Ostatnim etapem będzie uroczyste rozstrzygnięcie konkursu – 2 grudnia br. o godz. 12.00 w Zespole Szkół w Sitańcu. Podczas tej uroczystości 5-osobowe drużyny ze szkół przedstawią programy słowno-muzyczne związane z ochroną lasów i recyklingiem. Wszyscy uczestnicy otrzymają sadzonki drzewek, a wyróżnione osoby dostaną także inne nagrody.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu. Patronat objął Wójt Gminy Zamość oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

Źródło: www.gminazamosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię