Fundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowała konkurs ?Recykling na miarę. 4 pory roku?, którego finał odbył się 7 czerwca 2017 r. Na spotkaniu zostały przedstawione dzieła dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, które nagrodziła kapituła wybierając zwycięskie prace spośród 250 biorących udział w zabawie plastycznej. 

Ideą projektu jest rozpowszechnianie wiedzy, dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Konkurs ?Recycling na miarę. 4 pory roku? jest częścią szerszego nurtu Textile Upcycling, mającego na celu pokazanie różnych możliwości wtórnego przetwarzania materiałów tekstylnych.

W projekcie uczestniczyło 30 szkół z województwa świętokrzyskiego, które otrzymały po 40 kg bezpłatnych materiałów tekstylnych, pochodzących z recyklingu, w kolorystyce czterech pór roku. Surowiec tekstylny, o łącznej wadze 1200 kg,  został dostarczony przez  Fundację VIVE Serce Dzieciom w ramach współpracy z firmą VIVE Textile Recycling. Wykorzystali go młodzi artyści do stworzenia prac konkursowych zgodnie z tematyką konkursu.

Uroczysta prezentacja nagrodzonych prac odbyła się 7 czerwca w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Laureatów konkursu wyłoniła Kapituła, która oceniła zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję i pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy. Członkowie Kapituły Konkursu dokonali wyboru 13 zwycięskich prac w kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne zarówno dla siebie jak i reprezentowanej przez siebie szkoły. Dodatkowo przyznano wyróżnienia specjalne dla Gimnazjum w Łopusznie i Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach, które otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł na rozwój pracowni plastycznej w swoich placówkach. Uroczystego wręczenia nagród dokonały: Grażyna Jarosz ? Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Maria Kowalczyk ? Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz Agnieszka Servaas ? Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu VIVE Textile Recycling. 

W skład Kapituły konkursu ?Recykling na miarę. 4 pory roku? wchodziły: Pani Agnieszka Servaas – Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu VIVE Textile Recycling ,Pani Maria Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, Pani Katarzyna Ziołowicz – Dyrektor Instytutu Sztuki w Kielcach, Pani Marzena Kwiecień – autorka podręczników do plastyki w szkole podstawowej z Grupy MAC S.A., Pani Iwona Murawska – Sekretarz Radia Kielce S.A. i Pani Katarzyna Nowacka ? reprezentant Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię