Stare gazety, zużyte opony, czy kartony to nie tylko odpady. Każda z tych rzeczy może zyskać nowe życie, o czym przekonają się osoby odwiedzające wystawę RE:DESIGN, towarzyszącą finałowi Konkursu o Puchar Recyklingu.

Wystawa, mająca na celu promowanie wzornictwa recyklingowego odbędzie się w dniach 11-14 października 2016 roku w pawilonie 5, sektor G, podczas targów Pol-Eco-System w Poznaniu. Zaprezentowane zostaną różne przedmioty użytku codziennego ? pufy z zużytych opon, meble z palet, czy wikliny papierowej, a także eksponaty wykonane z kartonu oraz puszek i butelek PET.

Celem wystawy zorganizowanej przez firmę Abrys,  jest pokazanie zwiedzającym możliwości jakie dają wybrane grupy odpadów, jak i promowanie techniki recyklingu i upcyklingu w codziennym życiu. Nietypowe zastosowanie przedmiotów, które straciły już swoją pierwotną funkcję daje nieograniczone możliwości, wystarczy kreatywne i nieszablonowe spojrzenie, aby zyskały nowe życie jako designerski mebel czy element dekoracyjny ? to przesłanie będzie towarzyszyło ekspozycji.

Podczas wystawy, którą wspiera firma Remondis,  zostaną zaprezentowane przedmioty wykonane przez artystów, jak i amatorów zafascynowanych technikami wykorzystującymi odpady jako główny materiał do tworzenia nowych form, mebli, czy biżuterii.

logo-b-podpWystawa RE:Design jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Fot. Archiwum Dom Palet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię