Z udziałem Krystyny Pośledniej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, 12 października o godzinie 10.00 w Chalinie zostanie otwarty pierwszy w Polsce profesjonalny Nature Fitness Park. Będzie on służył mieszkańcom oraz turystom do uprawiania coraz popularniejszego Nordic Walkingu po Sierakowskim Parku Krajobrazowym.

Park powstał dzięki staraniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Nordic Walking zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Jest to nowa, modna i najszybciej rozwijająca się forma rekreacji dla każdego. Opiera się na naturalnym, biomechanicznie prawidłowym, chodzie z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych kijków. Nordic Walking idealnie łączy w sobie aktywność ruchową i kontakt z naturą, budując jednocześnie sprawność sercowo – naczyniową, angażując i wzmacniając niemal wszystkie mięśnie, odciąża stawy i rozluźnia napięcie mięśniowe. Pozwala efektywnie spalać kalorie i jest zarazem łatwy do opanowania. To wszystko można osiągnąć w dowolnym klimacie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i  – co ważne-  spacerować z kijkami można przez cały rok.

W 2009 roku powstała koncepcja Nature Fitness Park (NFP) obejmująca aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez uprawianie dyscyplin sportowych i aktywności ruchowych w bezpośrednim kontakcie z naturą, promująca przede wszystkim Nordic Walking. W ramach tej koncepcji realizowany jest pierwszy w Polsce projekt, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, którego efektem będzie otwarcie NATURE.FITNESS.PARK.CHALIN.

NATURE.FITNESS.PARK.CHALIN. – obejmuje 6 tras o łącznej długości 50 km i jest zlokalizowany na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, obszarze o dużych walorach przyrodniczych, turystyczno – krajoznawczych.

12 października w ramach udostępnienia ścieżek mieszkańcom Wielkopolski  oraz promocji NATURE.FITNESS.PARK.CHALIN. zostaną przeprowadzone bezpłatne zajęcia dla 80 osób. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy Nordic Walking. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z historią, techniką oraz wezmą udział w podstawowym szkoleniu Nordic Walking.  

 Uczestnicy zajęć powinni posiadać odpowiedni strój – szczególnie obuwie przystosowane do wycieczek pieszych, który umożliwi przeprowadzenie szkolenia i spaceru z kijkami. Zajęcia w grupach maksymalnie 40-osobowych odbędą się w 2 blokach rozpoczynających się kolejno o godz. 13.00 i 15.00 12 października tego roku. Organizatorzy zapewniają kije dla uczestników oraz opiekę instruktora. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń, które należy kierować do OEP w Chalinie pod numer 0-61 29-52-272 codziennie w godzinach od 8 do 14 do wyczerpania miejsc.

Wszystkich, którzy nie zakwalifikują się, z powodu braku miejsc, do zajęć z instruktorem, serdecznie zapraszamy do indywidualnego korzystania z wytyczonych ścieżek od 8.00 rano.

Źródło: naturefitnesspolska.pl

Projekt obejmuje 6 tras o łącznej długości 50 km, idealnych do uprawiania m.in. Nordic Walkingu. / Fot. Alan Rainbow, www.sxc.hu

12 października w ramach udostępnienia ścieżek mieszkańcom Wielkopolski oraz promocji NATURE.FITNESS.PARK.CHALIN. zostaną przeprowadzone bezpłatne zajęcia dla 80 osób. / Fot. Nature Fitness Park

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię