Od dziś do następnej niedzieli, 28 września w Gdyni potrwa ?Tydzień ekologiczny”. W ramach tej akcji odbędą się imprezy zachęcające do troski o środowisko. Pierwszą inicjatywą będzie ?Sprzątanie Gdyni”.

Do tej pory do akcji "Sprzątania Gdyni" zgłosiło się 54 szkół. Uczniowie przez dwa dni będą zbierać śmieci rozrzucone po lasach. Akcję koordynuje Fundacja Rokor 1. W sobotę, 20 września odbędzie się akcja pt. „Worek pełen przygód", podczas której każdy, kto przybędzie do Kolibek do Adventure Park otrzyma worki i rękawice, by posprzątać okoliczne lasy. Za każdy worek pełen śmieci, będzie można otrzymać zaproszenie do korzystania z atrakcji w Adventure Park na kwotę 30 zł.

Tego samego dnia odbędzie się także pilotażowa zbiórka odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zorganizowana przez Thornmann Recycling we współpracy z Centrum Handlowym Wzgórze. W godzinach od 11.00 do 17.00 na parkingu przy CH Wzgórze mieszkańcy będą mogli złożyć niepotrzebny sprzęt, a w zamian otrzymają drobne upominki.

W poniedziałek, 22 września obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Do akcji włączyli się ZKM Gdynia i PKP SKM. Tego dnia mieszkańcy będą zachęcani do korzystania z komunikacji miejskiej.

Kolejnym akcentem „Tygodnia ekologicznego" będzie rozdawanie toreb bawełnianych z hasłem „Gdynia naturalnie" przedstawiających windurfingowca, który zamiast żagla trzyma w ręku zielony liść. Gdynianie otrzymają torby podczas pikniku rodzinnego pt. „Dary Ziemi" na terenie Kolibek w dniach 26-28 września. 

Źródło: www.gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię