30 marca 2010, podczas VI ogólnopolskiego seminarium ?Odnawialne Źródła Energii?, które odbyło się w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Radomskiej, nagrody odebrało trzech laureatów konkursu wiedzy dla gimnazjalistów ?Zagrzewamy do Nauki?.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu w ramach programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki” realizowanego przez Partnera szkoły – firmę Vattenfall Heat Poland S.A. oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami i Business for Society. Patronat nad programem i konkursem objął Prezydent Miasta Radomia  – Andrzej Kosztowniak.
 

Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy o współczesnej energetyce, ochronie środowiska naturalnego oraz firmie Vattenfall Heat Poland S.A. Konkurs miał na celu zachęcenie gimnazjalistów do podejmowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych o profilu technicznym, a także wzbudzenie zainteresowania uczniów gimnazjów tematami związanymi z energetyką i ochroną środowiska – mówi Agnieszka Krawczyńska z Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konkurs wiedzy „Zagrzewamy do nauki” składał się z dwóch etapów: etapu eliminacji, który trwał do 4 stycznia do 22 lutego 2010 oraz finału zorganizowanego w ZST im. T. Kościuszki w Radomiu w dniu 29 marca 2010.

Eliminacje do konkursu polegały na opracowaniu przez ucznia prezentacji w programie Power Point na jeden z pięciu tematów:
1.    Jakie są podstawowe i alternatywne źródła energii?
2.    Co to jest „zielona energia”?
3.    Energia jądrowa – szansa czy zagrożenie?
4.    Czy każdy z nas może chronić środowisko?
5.    Czy mamy wpływ na globalne ocieplenie?

Finał konkursu polegał na przedstawieniu przez ucznia 10-minutowej prezentacji przed Komisją Finałową w skład, której weszli: przedstawiciele i specjaliści firmy Vattenfall Heat Poland SA, przedstawiciel Urzędu Miasta Radomia, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, Nauczyciel przedmiotów zawodowych z ZST im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Przedstawiciel Business for Society i PSZK.

Prace uczniów były oceniane zarówno pod względem formy prezentacji, zawartości merytorycznej, innowacyjnego podejścia do tematu, jak również umiejętności jego zaprezentowania i poprawności odpowiedzi na pytania zadawane przez członków Komisji.

Pierwsze miejsca w konkursie „Zagrzewamy do nauki” w Radomiu zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 11 w Radomiu. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Buras za prezentację na temat „Czy każdy z nas może chronić środowisko?”, drugie – Paulina Bykowska za prezentację na ten sam temat, a trzecie miejsce zajął Maciej Iwanowski za przedstawienie swojej prezentacji na temat „Energia jądrowa – szansa czy zagrożenie?”. Zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie otrzymała laptop, drugiego – aparat cyfrowy, a trzeciego – odtwarzacz MP4.

Konkurs wiedzy „Zagrzewamy do nauki” dla gimnazjalistów był równolegle organizowany w dwóch miastach: w Radomiu – przez Zespól Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz w Warszawie przez Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego – drugą szkołę partnerską Vattenfall Heat Poland S.A. Finał warszawskiego konkursu „Zagrzewamy do nauki” odbył się 29 marca 2010, a wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2010 podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół nr 40 w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 61.

Źródło: www.ZagrzewamyDoNauki.pl
    

 

Zwyciezcy konkursu „Zagrzewamy do nauki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię