Trwa pierwszy międzynarodowy konkurs ?Fly your Ideas? (Pomysły z polotem), ogłoszony przez firmę Airbus 14 października br. Do konkursu przystąpiło w sumie 2350 studentów, którzy zgłosili innowacyjne pomysły na rozwój tej branży przy redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 225 zespołów ze 130 szkół wyższych na całym świecie. Uczestnicy reprezentują 82 kraje, zarówno wysoko rozwinięte, jak i rozwijające się. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 86 projektów wybranych przez ekspertów Aibusa z różnych dziedzin takich jak badania i technologia, środowisko, projektowanie czy marketing.

Zgłoszone projekty są zróżnicowane tematycznie i obejmują takie zagadnienia jak wykorzystanie nowych materiałów, produktów czy/lub procesów technologicznych, a także osiągi samolotów, projektowanie samolotów oraz wyniki produkcyjne, organizacyjne czy operacyjne.

Drugi etap rozpoczynający się z początkiem stycznia 2009 r. polega na rozwinięciu wstępnych pomysłów  wraz z pracownikami Airbusa. W trzecim etapie udział weźmie już tylko 5 zespołów, które powalczą o główną nagrodę – 30 tys. euro.

Drugie i trzecie miejsce zostaną nagrodzone odpowiednio kwotami 15 tys. euro i 5 tys. euro. Na zwycięstwo ma szansę zespół, który przedstawi projekt reprezentujący największy potencjał w zakresie redukcji zanieczyszczeń. zarówno w ramach samego koncernu Airbus, jak i całym przemyśle lotniczym.

Konkurs adresowany jest do studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Biorą w nim udział studenci reprezentujący rozmaite kierunki studiów, począwszy od  studiów technicznych poprzez marketing, a kończąc na filozofii.

Finał odbędzie się podczas targów lotniczych Le Bourget 18 czerwca 2009 w Paryżu.

Źródło: www.airbus-fyi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię