Dziś rozpoczyna się projekt EkoMurale w toruńskim zoo. Potrwa do 7 lipca br.

W ramach projektu powstanie nowy element w miejskim pejzażu Torunia – Plenerowa Galeria Murali (malarstwa ściennego) na terenie Ogrodu Zoobotanicznego. Ekspozycję Galerii będą stanowiły prace powstałe podczas warsztatów odbywających się w ramach projektu.

W projekcie EkoMurale i warsztatach odbywających się w ramach projektu może wziąć udział młodzież z toruńskich gimnazjów i liceów oraz studenci UMK. Chodzi o stworzenie interaktywnej grupy uczestników, wymieniających się między sobą doświadczeniami w zakresie działań plastycznych już posiadanymi bądź świeżo zdobytymi podczas projektu EkoMurale. 

Materiały potrzebne do warsztatów zapewnia organizator. Zadaniem plastycznym uczestników jest wpisanie się w przestrzeń Ogrodu Zoobotanicznego. Tematyka przedstawień plastycznych realizowanych podczas EkoMurale zależeć będzie od wyboru uczestników projektu i może dotyczyć: środowiska naturalnego zwierząt zamieszkujących ogród, ochrony przyrody, ekologii i promocji pozytywnego proekologicznego stylu życia. 

Organizatorem projektu jest Fundacja Fabryka UTU. 

Więcej: www.fabrykautu.org
Źródło: www.zoo.torun.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię