Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie przekazał gminom ponad 3 tysiące drzewek, które zostały posadzone przez uczniów szkół podstawowych.

Zakłady Energetyczne regularnie prowadzą wycinkę drzew, która ma zapobiec przewracaniu się na przewody i słupy obciążonych śniegiem gałęzi i całych drzew. Sadzenie drzewek to już tradycja dla RZE w Hrubieszowie, gdzie co roku gminom przekazywane są sadzonki drzew według ich zapotrzebowania. Dodatkowo, co roku w innej gminie i innej szkole organizowane jest wspólnie z uczniami sadzenie drzewek, w którym uczestniczą również przedstawiciele gminy.

Obowiązek wycinki drzew nie jest dla energetyków szczególną przyjemnością, zwłaszcza że często odbywa się w trudnych warunkach pogodowych lub na bardzo ciężkim terenie. Mimo wszystko staramy się zrekompensować to, sadząc kolejne drzewka. Cieszę się, że dzięki zainteresowaniu szkół udaje nam się zaszczepić tym uczniów z wielu gmin naszego regionu – mówi Dariusz Fornal, Dyrektor RZE w Hrubieszowie.

W tym roku wspólne sadzenie drzew odbyłó się w Podhorcach. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy gminy wspólnie z przedstawicielami Rejonowego Zakładu Energetycznego w Hrubieszowie posadzili na terenie szkoły 250 sadzonek drzewek.

Źródło: EkoLublin

Sadzenie drzewek ma zrekompensować rokroczną wycinkę drzew rosnących za blisko linii energetycznych. / Fot. Meliha Gojak, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię