Ścieżka „Olszynki” znajduje się na terenie Obwodu Ochronnego Polder Północny, który jest obszarem wolnym od okresowych zalewów. Prowadzi w znacznej części drewnianą kładką przez jedyne na terenie Parku obszary leśne (ols porzeczkowy), ale również przez zbiorowiska ziołorośli, podmokłą łąkę oraz szuwar mozgowy.

Nazwa ścieżki Ścieżka przyrodnicza "Olszynki" (Park Narodowy Ujście Warty, Chyrzyno 1,69-113 Górzyca; Zespół ds. Edukacji i Udostępnienia tel. 095 7524026 e-mail: [email protected]  ) – ścieżka piesza
Długość ścieżki 3 km
Czas przebycia  
Trasa (miasta) Dojazd: w Kamieniu Małym przy stacji benzynowej należy skręcić w drogę brukową wiodącą na południowy wschód (w kierunku Warty). Po minięciu torów kolejowych droga ta zmienia się w gruntową.
Uwaga!!!  Droga jest w złym stanie technicznym, w niektórych okresach trudna do przejechania, szczególnie dla autokarów! Wówczas władze parku proponują zaparkować przed przejazdem kolejowym i dalszą drogę pokonać na piechotę. Wówczas długość trasy (dojście do ścieżki, przejście ścieżką i droga powrotna) wynosi około 5 km.
Turyści zmotoryzowani mogą zaparkować samochody na parkingu, znajdującym się przy wieży widokowej (ok. 2 km od Kamienia Małego).
Opis (krótki)

Ścieżka "Olszynki" znajduje się na terenie Obwodu Ochronnego Polder Północny, który jest obszarem wolnym od okresowych zalewów. Ścieżka prowadzi w znacznej części drewnianą kładką przez jedyne na terenie Parku obszary leśne (ols porzeczkowy), ale również przez zbiorowiska ziołorośli, podmokłą łąkę oraz szuwar mozgowy.

Ścieżka ma charakter pętli. Ścieżka piesza. Ze względu na podmokły teren część trasy wiedzie drewnianą kładką. Ścieżka liczy sobie 15 przystanków, a każdy wyposażony jest w tablicę informacyjną. Na początku i końcu trasy znajduje się wieża widokowa, wiata i tablica z mapą ścieżki.

Przykładowe przystanki:
• „Ols”
• „Czy każdy grzyb ma kapelusz?”
• „Skrzydlaci mieszkańcy olsu”
• „Torfianka”
• „Rykowisko”
• „Zaplecione”

Ścieżka „Olszynki” prowadzi przez jedyne na terenie Parku obszary leśne (ols porzeczkowy), ale również przez zbiorowiska ziołorośli, podmokłą łąkę oraz szuwar mozgowy. / Fot. Park Narodowy „Ujście Warty”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię