9 grudnia br. o godz. 18 pomiędzy strażnicami Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Masztalarska) a Komendą Miejską PSP (ul. Wolnica) w Poznaniu odbędzie się uroczystość otwarcia nowej ścieżki turystycznej wzdłuż fragmentu średniowiecznych murów miejskich.

Podczas uroczystości Teatr Usta Usta przedstawi spektakl pt. “Miasto za murem” z wykorzystaniem muzyki granej na żywo, działań aktorskich, projekcji multimedialnych wyświetlanych na murach, aranżacji świetlnej architektury oraz efektów pirotechnicznych.

Renowacja fragmentu północnej części murów miejskich zajęła 7 lat. Dzięki temu przedsięwzięciu poznaniacy i turyści zyskają nowy ciąg spacerowy wzdłuż odremontowanych fortyfikacji, od bramy Wronieckiej, w kierunku straży pożarnej, gdzie znajdują się tzw. Baszta Katarzynek i Baszta Strażacka, aż do Baszty Narożnej Artyleryjskiej, która jest zwieńczeniem tego fragmentu fortyfikacji miejskich. Ścieżka turystyczna wzdłuż murów stanie się nową atrakcją turystyczną na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

Przed otwarciem ścieżki turystycznej o godz. 17 odbędą się uroczystości towarzyszące: wręczenie funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu nadanych z okazji Święta Niepodległości awansów w stopniach służbowych, odsłonięcie tablicy pamiątkowej "W hołdzie  poznańskim strażakom za odwagę o ofiarność", przekazanie wybranych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla wielkopolskich strażaków oraz wydanie w 131 rocznicę powstania Zawodowej Straży Pożarnej w Poznaniu książki pt. “Poznań – dzieje walki z pożarami (1253-2008)”.

Źródło: Urząd Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię