Blisko 1200 uczniów szkół podstawowych od poniedziałku wzięło udział w prelekcjach na temat odpadów, realizowanych w ramach kampanii edukacyjnej pn. „Odpad surowcem przyszłości”. Zajęcia na zlecenie PGK Sanikom z Lubawki prowadzili pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS Sp. z o.o. 

Ponad czterdzieści prelekcji na temat odpadów odbyło się na początku marca (9-10.03.2020) w placówkach oświatowych w gminach Kamienna Góra i Lubawka. Podczas nich uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powinno się postępować z odpadami, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas segregacji śmieci, gdzie oddać stary komputer, słuchawki czy telefon, a także co się dzieje ze wszystkimi wytwarzanymi przez człowieka odpadami. Dzieci wzięły też udział w ekologicznym quizie, sprawdzającym ich wiedzę na temat segregacji śmieci, za co otrzymali edukacyjne upominki – przypinki, naklejki i plany lekcji, które zostały przygotowane w ramach związanej z inwestycją kampanii informacyjno-edukacyjnej, realizowanej pod hasłem ?Odpad surowcem przyszłości?.

Łącznie w ramach projektu w szkołach podstawowych zostanie zrealizowanych 100 spotkań. Zajęcia realizują pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS sp. z o.o. z Poznania.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu „Optymalizacja oraz wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku odpadów w środkowosudeckim regionie gospodarki odpadami w celu zwiększenia poziomów recyklingu”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

GALERIA

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię