„Segregujesz i zyskujesz” to nazwa najnowszej kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej gospodarki odpadami, realizowanej przez Gminę Piaseczno. Aktywności dotyczące promocji selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu były m.in. elementem Pikniku Rodzinnego, który odbył się 5 czerwca  w Piasecznie. 

W ramach EKO STOISKA przygotowanego przez Gminę Piaseczno mieszkańcy mogli wziąć udział w siedmiu warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów. Z kawałka starej gazety powstawały wisiorki, bransoletki i kolczyki, z rolek po papierze toaletowym – piękne kwiaty, a ze starych puszek po konserwach – donice i przyborniki na długopisy.  W ramach warsztatów z elementów odpadowych (kartonów, papieru z recyklingu, sznurka, worków jutowych, ścinek materiałowych itp.) tworzone były notesy. Ich wnętrze wypełniał papier z recyklingu, więc całość była  nie tylko przyjemna dla oka, ale również ? przyjazna dla środowiska. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach garncarskich oraz warsztatach pn. „Nie puścimy ekologii z torbami”.

Podczas tych warsztatów na ekologicznych torbach dzieci komponowały własne unikatowe wzory (wykorzystywane są do tego szablony oraz liście i stempelki wykonane z warzyw i owoców). Każde dzieło jest inne i niepowtarzalne, a co najważniejsze torba z powodzeniem będzie noszona wielokrotnie ? to z pewnością udana lekcja recyklingu – zapewnia Marta Siatka, koordynator projektów edukacyjnych w firmie ABRYS, która na zlecenie Gminy Piaseczno realizuje kampanię „Segregujesz i zyskujesz”.

Elementem aktywności Wydziału Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno była też zabawa sportowa pn. ?Rodzinne Eko_zmagania”. Rodziny mogły zmierzyć się z wykonaniem kilku zadań sportowych z elementami  wiedzy dotyczącej odpadów i recyklingowymi eksponatami. Były to m.in. skoki na recyklingowej skakance, segregacja nakrętek na czas, slalom między przeszkodami z odpadów oraz układanie eko_wieży. Rodzina, która zrealizowała zadania w najkrótszym czasie otrzymała nagrodę  – tablet. Gratulujemy!

Masa atrakcji i piękna pogoda przyciągnęły do Parku Miejskiego mnóstwo osób, które z wielkim zaangażowaniem włączały się w tworzenie recyklingowych dzieł. I to wszystko w myśl zasady „Segregujesz i zyskujesz”.

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię