Depositphotos/doroshin

Siedemset bezpłatnych warsztatów z zakresu edukacji recyklingowej i 100 wydarzeń sportowych ze zbiórką zużytych puszek odbędzie się w ramach projektu ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce?, realizowanego właśnie przez Fundację Recal. Nadal trwają zapisy!

Działania edukacyjne obejmą również 100 wydarzeń sportowych, w tym 15 współorganizowanych przez Recal, podczas których będą przeprowadzane zbiórki zużytych puszek. W zamian za promocję recyklingu organizatorzy imprez otrzymają bezpłatne napoje izotoniczne dla uczestników, a także worki i pojemniki do segregacji. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem e-mail: [email protected].

W I kwartale zrealizowano 125 warsztatów dla niemal 4 tysięcy uczestników. W warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego oraz mazowieckiego.

Ponadto 10 wydarzeń sportowych otrzymało wsparcie w postaci napojów izotonicznych w puszkach. Natomiast w przypadku ?XIII Zimowego Biegu Trzech Jezior?, zorganizowanego 14 lutego 2015 r. przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, Fundacja RECAL została oficjalnym współorganizatorem. W imprezie wzięło udział ponad 1000 osób. Podczas jej trwania Fundacja RECAL zapewniła dmuchaną bramkę, która służyła m.in. do gier sportowych. Były to choćby konkursy strzałów do bramki. Za odpowiednią liczbę trafień uczestnicy otrzymywali nagrody.

Obecnie rozpoczęto prace nad badaniem wszystkich gmin pod kątem wdrożenia selektywnej zbiórki odpadów z opakowań metalowych. Aktualnie brakuje jednolitych standardów ? w każdej gminie odpady są zbierane w oparciu o inne zasady i kolorystykę pojemników, co utrudnia prowadzenie kampanii informacyjnych. Badanie ma na celu zdefiniowanie rzeczywistej skali różnic we wdrożonych systemach gminnych. Ma to być początek działań służących jak największemu ujednoliceniu systemu w skali kraju. Badanie ma również stać się przyczynkiem do dyskusji na temat konieczności uregulowania tych kwestii. Jego wyniki zostaną zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji, która odbędzie się we wrześniu br. Więcej informacji o realizowanym projekcie: www.recal.pl.

 

20_lat_recal

Recal 

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL

Fot. Depositphotos/doroshin

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię