Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Pomysłodawcy uważają, że żyjemy w czasach bezprecedensowych zagrożeń dla przyrody i człowieka. Dlatego tak ważna jest potrzeba pogłębionej refleksji nad diagnozą obecnej sytuacji, określeniem przyczyn negatywnych zjawisk oraz poszukiwaniem dróg wyjścia.

Incjatorem Klubu jest Górnośląskie Towarzystwo Przyrodnicze im. J. Czudka, które tak pisze o powstaniu Klubu: Uważamy, że obecnie potrzebujemy nowych wizji, odkrywania swoich głębokich związków z przyrodą, rozwijania postaw umiarkowania, pokory i szacunku wobec życia, a także dążenia do równowagi na wielu poziomach naszego życia.

W ramach Klubu Myśli Ekologicznej odbędą się spotkania z naukowcami, aktywistami ekologicznymi, działaczami społecznymi, dla których zmiana świata na lepsze jest ważnym motywem działań. Organizatorzy chcą inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz budować krąg osób, angażujących się w pracę dla przyrody i człowieka.

Spotkania Klubu odbywają się w trzeci wtorek miesiąca o godz. 17.30 w Dobrej Karmie w Katowicach (ul. Św. Jacka 1).
 
I spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się 17 stycznia 2011 r. o godz. 17.30 i będzie dotyczyło tematu zdrowego odżywiania:  otym czy to obecnie w ogóle możliwe – czy produkty ogólnodostępne są zdrowe;  o tym, że zdrowe jedzenie jest pyszne i proste w przygotowaniu;  o tym, że takie gotowanie nie zabierze nam całego wolnego czasu;  a także o innych przyjemnościach związanych z jedzeniem i gotowaniem. Gościem spotkania będzie Magdalena Cielenga-Wiaterek, prowadząca bloga Zielenina (http://zielenina.blogspot.com/), współredagująca portal http://www.facebook.com/wiemycozjemy o autorka artykułów na portalu: www.ugotuj.to.

Strona Klubu Myśli Ekologicznej, profil na Facebooku
 

Zamierzeniem klubu jest wspieranie oddolnych inicjatyw oraz budowanie kręgu osób, angażujących się w pracę dla przyrody i człowieka. / Fot. Flávio Takemoto, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię