W ostatni piątek września br. blisko 50 uczniów z sopockich szkół podstawowych oraz reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 wzięło udział w grze miejskiej ?Sopot na fali energooszczędności?. Niezwykle zacięte zmagania zakończyły się zwycięstwem zespołu złożonego z uczniów z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie.

Zorganizowane przez Urząd Miasta Sopotu, Grupę ENGIE i firmę Abrys wydarzenie służyło promowaniu energooszczędności i nagłośnieniu realizacji projektu ?Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie?.

Uczniowie w pięcioosobowych zespołach przemieszczały się po mieście, poszukując punktów, w których należało wykonać rozmaite zadania: od zręcznościowych, po detektywistyczne, aż po naukowe eksperymenty.  Gra miejska zapewniła uczestnikom nie tylko dobrą zabawę oraz możliwość zdrowej rywalizacji, ale pozwoliła też zrozumieć, dlaczego termomodernizacja i szeroko pojęta energooszczędność są tak ważne w kontekście ochrony środowiska naturalnego i naszego zdrowia.

Co więcej, drużyny w pośpiechu przemierzające Sopot, aby jak najszybciej dotrzeć do kolejnych punktów, budziły duże zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy często pytali, czemu służy odbywające się właśnie wydarzenie, a jednocześnie dowiadywali się o termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Sopocie.

Zwycięzcy gry miejskiej ?Sopot na fali energooszczędności?, ale i wszyscy jej uczestnicy otrzymali nagrody, a ponadto wśród wszystkich uczniów zaangażowanych w zmagania wylosowano wiele cennych upominków, takich jak plecaki, sprzęt sportowy, latarki, a przede wszystkim rower. Podczas finału gry wyróżniono też drużynę Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie, która niezwykle sprawnie uporała się ze swoimi zadaniami i była w czołówce uczestników najszybciej meldujących się na mecie.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię