Czy można połączyć zmagania sportowe z promocją recyklingu puszek? Okazuje się, że jak najbardziej! Rusza właśnie kolejna edycja serii akcji Fundacji RECAL, które rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Organizatorzy wydarzeń sportowych mogą nieodpłatnie otrzymać napoje izotoniczne, które zostaną bezpłatnie przekazane uczestnikom w dniu wydarzenia, pod warunkiem, że przez cały czas trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pustych puszek, z wykorzystaniem pojemników i worków na puszki oraz bannerów. Zebrany surowiec musi jednak zostać przekazany do recyklingu. W związku z tym ciągu dwóch tygodni po zakończeniu imprezy należy przesłać raport z wydarzenia, w tym zdjęcia, dokumentujące prowadzoną zbiórkę.

W bieżącej edycji szczególne miejsce zajmą działania realizowane pod szyldem nowego, międzynarodowego programu TAFISA ?Take Back Your Streets!?. Celem jest promowanie aktywności fizycznej jako części codziennego życia oraz przywrócenie przestrzeni publicznych, takich jak ulice, parki, skwery jako miejsc organizacji wydarzeń sportowych, festiwali i codziennej aktywności fizycznej. Program skierowany jest do organizacji i obywateli, którym zależy na odwróceniu tendencji do nieaktywnego stylu życia, a także pragną aby ich działania włączone zostały w światową inicjatywę.

Dla organizacji najlepiej promujących idee ?Take Back Your Streets!? w Polsce Fundacja RECAL i TAFISA ufundowały nagrody, których laureatów poznamy na koniec 2016 roku. Ponadto każde wydarzenie, którego organizatorzy zaznaczą na formularzu zgłoszenia włączenie do projektu? Take Back Your Streets!?, otrzyma zestaw upominków w postaci frisbee i notesów ekologicznych.

Na części wydarzeń Fundacja przeprowadzi konkursy łączące sport i recykling ? oczywiście aluminiowych puszek po napojach. Organizatorzy wydarzeń sportowych dołączający do inicjatywy ?Take Back Your Streets!?, zobowiązują się do zamieszczenia w materiałach informacyjnych obok Fundacji RECAL, również logo TAFISA i ?Take Back Your Streets!?.

Fundacja Recal jest organizatorem również ogólnopolskiego konkursu plastycznego, o którym więcej informacji przekażemy już wkrótce!

TAFISA 2016 Formularz zgłoszenia wydarzenia sportowego

puchar-aluminium-mini

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię