Ciemny, pachnący, wielki las! Ile tu kwiatów, ziół i traw! Jak złotem ku mnie błyszczy mech! Ile tu duchów lata w krąg! Jak błyszczą skrzydła pośród drzew… opiewał las Kazimierz Przerwa Tetmajer. Jeśli tak, jak cytowany poeta kochasz las, nadchodzi okazja do spotkania z nim…

Już w najbliższy piątek, 3 czerwca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbędzie się siódmy festyn edukacyjny „Spotkanie z lasem".

Na tyłach Powozowni stanie kilkanaście stoisk tematycznych, w których będą odbywać się pokazy rzemiosła związanego z lasem, między innymi: prezentacje bartnicze, otrzymywania dziegciu, wyplatania wikliny, rzeźby w drewnie oraz pracy pilarzy. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w warsztatach papieru czerpanego, zdobienia drewna oraz wycinanek kurpiowskich. Interesujący z pewnością będzie także pokaz tresury psów połączony z prelekcją

W trakcie festynu odbywać się będą konkursy i zabawy edukacyjne. Nie zabraknie spektakli ekologicznych w wykonaniu dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny „Lasy dla ludzi".

„Spotkanie z lasem” jest imprezą otwartą. Rozpocznie sie o godzinie 10.00. Zakończenie zaplanowano na godzinę 14.00. Organiatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Źródło: OKL Gołuchów

Organizatorzy zapraszają wszystkich na leśne spotkanie! / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię