W Polsce odzyskuje się tylko 8,9 kg odpadów opakowaniowych w przeliczeniu na osobę, podczas gdy w Czechach jest to 48,9 kg, w Austrii 85,4 kilograma, a w Wielkiej Brytani aż 103 kg. Aby upowszechnić zbiórkę odpadów opakowaniowych, Rekopol Organizacja Odzysku zorganizowała konkurs na film lub spot promujący te działania.

Do  konkursu „EkoFilm” może przystąpić każdy, kto nakręci, a następnie prześle pocztą tradycyjną bądź za pomocą strony internetowej www.rekopol.pl/konkurs krótki – maksymalnie 3 min. film/spot promujący selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych.

Dla autorów najlepszych filmów przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci bonów (do zrealizowania w sklepie internetowym ze sprzętem elektronicznym, AGD i RTV) o wartości 5 tys. zł, 3 tys. zł, 2 tys. zł, liczne „zielone nagrody” oraz wykorzystanie filmów w działaniach edukacyjnych Rekopolu i umieszczenie najlepszych w serwisie internetowym YouTube.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28 lutego 2009 r. Informacja o rozstrzygnięciu i wynikach konkursu zostanie umieszczona na stronie dotyczącej Konkursu (www.rekopol.pl/konkurs)  17 marca 2009 r.

Źródło: www.rekopol.pl/konkurs 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię