W piątek 20 września uczniowie z Elbląga już po raz 26. przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Na terenie Bażantarnii zebrali się wszyscy, którym nie są obojętne losy środowiska, starali się także pobić dwa rekordy Polski.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 lekcją ekologii, która trwała 30 min i 16 sek., która pretendowała do najdłużej lekcji ekologii w Polsce. 

Następnie część uczniów z elbląskich szkół wzięło udział w zwodach sportowych i sprzątaniu pobliskich lasów, pozostali natomiast wzięli udział w grze terenowej „Wielka tajemnica małego Piekarczyka”.  Gra polegała na wykonywaniu zadań związanych z zagospodarowaniem odpadów oraz oraz zagrożeniami jakie wiążą się ze śmieceniem. W grze wzięło udział 10 drużyn, jednak z zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Nagrodą główną były plecaki turystyczne dla każdego członka drużyny oraz rzutnik dla całej klasy. Oprócz tego, wszyscy uczestnicy gry otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki od Urzędu Miasta.

Cała akcja zakończona została biciem rekordu Polski na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi. 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię