W piątek, 21 listopada w Ministerstwie Środowiska odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom projektu „Środowisko buduje mosty, młodzież w dialogu europejskim” z udziałem dr. Henryka Jacka Jezierskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Geologa Kraju.

Projekt "Środowisko buduje mosty, młodzież w dialogu europejskim" jest trzyletnim (2005-2008) międzynarodowym projektem, realizowanym w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Niemczech i na Węgrzech. Jego celem jest uświadomienie młodzieży z krajów objętych tym przedsięwzięciem problemów ochrony środowiska oraz zwrócenie uwagi na rozwiązania stosowane przez kraje sąsiedzkie.

Organizatorem projektu jest Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU ) we współpracy z instytutem IZOP (Instytut Badań Dziennikarskich w Aachen) i Centrum Komunikacji Środowiskowej (ZUK) fundacji DBU.

Uroczysta inauguracja projektu nastąpiła w grudniu 2005 r. w Berlinie. Uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się w tym roku w Polsce, w Ministerstwie Środowiska jest ostatnim tego typu przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu. Wezmą w  nim udział przedstawiciele fundacji DBU i instytutu IZOP oraz szkół uczestniczących w projekcie.

Źródło: www.mos.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię