W obecnych czasach informacja należy do najistotniejszych wartości dla większości organizacji oraz przedsiębiorstw. Odpowiednie zarządzanie informacją jest kluczowe i stanowi podstawę w procesie podejmowania decyzji przez organy administracji rządowej i samorządowej, usprawnia pracę tych organów oraz podnosi jakość prowadzonych postępowań w procedurze oceny oddziaływania na środowisko.

Wiarygodna informacja o środowisku i jego ochronie pozwala na świadome i właściwe nim zarządzanie, podejmowanie korzystnych decyzji biznesowych, minimalizowanie ryzyka inwestycyjnego, bezpieczne i efektywne planowanie.

Na początku października w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja pt. ?Środowisko Informacji?. Jej celem jest budowanie świadomości i zainteresowania informacją o środowisku i jego ochronie oraz jej praktycznym wykorzystaniem.

Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy mają lub będą mieli potrzebę wykorzystania referencyjnych danych i informacji o środowisku  inwestorzy, prawnicy, deweloperzy, ubezpieczyciele, planiści i urbaniści, naukowcy, urzędnicy, dziennikarze, przedstawiciele branży turystyczne

Tematem przewodnim konferencji ?Środowisko Informacji? jest aktywny dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie gromadzonych przez resort środowiska, współpraca i wymiana dobrych praktyk korzystania z danych.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Rejestracja wkrótce!

Stanowi także podstawę w procesie podejmowania decyzji przez organy administracji rządowej i samorządowej, usprawnia pracę tych organów oraz podnosi jakość prowadzonych postępowań w procedurze oceny oddziaływania na środowisko. Nie bez znaczenia jest także wykorzystywanie danych o środowisku w celach edukacyjnych i turystycznych oraz umożliwienie społeczeństwu dostępu do rzetelnych informacji o stanie środowiska.

Konferencja ?Środowisko Informacji? ma charakter dwudniowego spotkania, w którym weźmie udział około 350 osób.

Pierwszego dnia  (1 października) odbędzie się sesja plenarna dla wszystkich uczestników spotkania, natomiast drugiego dnia zostanie zorganizowanych 6 równoległych sesji i warsztatów tematycznych, każda przeznaczona dla około 40-80 osób.

Agendy sesji tematycznych zostały tak zaprojektowane, aby goście mogli swobodnie uczestniczyć w wybranych przez siebie wykładach ? wystąpienia w poszczególnych salach będą się rozpoczynać i kończyć o tych samych godzinach.

SESJE TEMATYCZNE (w tym prezentacja studiów przypadków i zagadnień technicznych):

  •   Oceny oddziaływania na środowisko ? sesja prezentująca możliwości wykorzystania danych GIS, przykłady (z)realizowanych inwestycji, oczekiwania administracji, możliwości techniczne, uwarunkowania prawne, wiarygodność i jakość informacji o środowisku i jego ochronie.
  •  Wykorzystanie danych o środowisku w edukacji i turystyce ? w tej sesji zaprezentowane zostaną informacje z parków narodowych i krajobrazowych, Generalnej Dyrekcji Ochrony środowiska, Państwowego Instytutu Geologicznego, Lasów Państwowych, organizacji turystycznych oraz wybranych firm na temat wykorzystania informacji o środowisku przez branżę turystyczną oraz w celach edukacyjnych.
  •  Prezentacja wyników projektów naukowych, w których wykorzystano nowe metody badawcze i pomiarowe z zastosowaniem teledetekcji i GIS. Sesja przybliży korzyści ze współpracy nauki z biznesem i administracją dla pozyskiwania i przetwarzania danych jak najlepszej jakości.
  •   Źródła danych i informacji o środowisku ?  sesja o roli GIS w informacji o środowisku oraz prezentacje gotowych lub opracowywanych zbiorów, baz danych i geoportali, umożliwiających aktywny dostęp do danych i informacji o środowisku. Swoje zasoby zaprezentują GDOŚ, GIOŚ, Lasy Państwowe, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Nasiennictwa Leśnego oraz Karkonoski Park Narodowy. Sesję otworzy przedstawiciel Open Geospatial Consortium.
  • Wykorzystanie technologii w pozyskiwaniu danych ? sesja poświęcona przykładom wykorzystania technologii teledetekcyjnych oraz narzędzi GIS jako standardu zapewniającego jakość informacji. Prezentacje produktów i rozwiązań komercyjnych.
  •  Warsztaty komputerowe zorganizowane przez firmy Esri Polska oraz MGGP Aero, podczas których można stworzyć mapę w internecie, poznać podstawy analiz przestrzennych czy specyfikę pracy z danymi teledetekcyjnymi.

Gdzie i kiedy?

  • Termin spotkania:  1 ? 2 października 2014 r.
  • Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Więcej informacji

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię