7 listopada w Kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ?Środowisko, w którym mieszkam? ogłoszony przez Zakład Oczyszczania i Gospodarowania Odpadami MZO.

W konkursie wzięły udział wszystkie ostrowskie przedszkola, a jest ich siedemnaście. Dzieci pod okiem opiekunów przygotowały prace plastyczne lub prezentacje z wykorzystaniem odpadów. Jury ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny prac zdecydowało się wyróżnić wszystkie prace startujące w konkursie. Przedszkola przygotowały albumy, wykorzystując tworzywa naturalne, metal, korę.

Wszystkie prace przygotowane przez przedszkolaków były wykonane bardzo dobrze i uzyskały wysoką ocenę merytoryczną. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali nagrody za prace indywidualne, a gimnazjaliści zespołowo przygotowali prezentacje multimedialne.

Ostrowski ZOiGO „MZO” prowadzi liczne działania edukacyjne: wcześniej zainicjował konkurs na nazwę maskotki – MZOludek oraz tzw. dni otwarte na składowisku śmieci. W ramach Akademii Holikom prowadzone są zajęcia w gimnazjach. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez MFOŚiGW.

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię