Czy znasz miejsca, w których bezpieczny wypoczynek nad wodą jest zagrożony lub występują zagrożenia ekologiczne? Sfotografuj je i przyślij na konkurs. Do udziału w konkursie ?Środowisko wodne ? zagrożenia, edukacja ekologiczna, wakacje 2011? mogą przystąpić drużyny, złożone z trzech do pięciu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jedna szkoła może być reprezentowana tylko przez jedną drużynę.

Celem konkursu jest podniesienie bezpieczeństwa w miejscach wypoczynku i rekreacji nad wodami śródlądowymi i morskimi Zachodniopomorskiego. Na podstawie zdjęć zostanie opracowana mapa zagrożeń, która będzie wykorzystywana przez grupy interwencyjne Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informacja o zagrożeniach, wraz z zaleceniami do ich usunięcia lub oznaczenia trafi również do samorządów zarządzających kąpieliskami.

Konkurs fotograficzny organizują wspólnie Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w szczecinie oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Suma nagród w konkursie wynosi 17 tys zł. Przy ocenie zdjęć komisja będzie brała pod uwagę zgodność przedstawionego na zdjęciu obrazu z tematem konkursu, wartość informacyjną i pomysłowość notatki oraz jakość techniczną i poziom artystyczny zdjęć. Drużyna może zgłosić do konkursu maksymalnie sześć fotografii.

Zdjęcia – w formie elektronicznej na płycie CD, wraz z odbitkami i opisem można przysyłać do 20 września 2011 r. pod adresem:

Kuratorium Oświaty w Szczecinie
ul. Matejki 6b
71-615 Szczecin.

Ogłoszenie wyników konkursu, otwarcie wystawy i wręczenie nagród nastąpi w październiku 2011 r.
Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel. 91 43 03 372 lub 91 44 27 595 oraz tutaj

 

 
      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię