W ostrowskim kinie Komeda, jak co roku, spotkali się uczestnicy i laureaci konkursu ekologicznego organizowanego przez ZOiGO „MZO”. Tym razem tematem konkursu było: „Środowisko moich marzeń”. Nagrody wręczali: władze miasta, zarząd ZOiGO „MZO” S.A. oraz kierownictwo Grupy Kapitałowej Holdikom.

Dziewięć nagród i wyróżnienia dla wszystkich przedszkolaków to efekt obrad Komisji Konkursowej. W konkursie startowali uczniowie ostrowskich szkół podstawowych   i gimnazjów oraz przedszkolaki. 

Spośród wielu podobnych imprez ostrowski konkurs wyróżnia się dostosowaniem form prac do wieku i umiejętności uczestników. Przedszkola wykonywały prace plastyczne dowolną techniką (malowanie, wyklejanie, rysowanie) z zagospodarowaniem odpadów segregowanych. Klasy I-III szkół podstawowych wykonywały kolaże z bibuły. Starsi, uczniowie klas IV-VI rywalizowali w kategorii projektu plakatu ekologicznego, który mogli wykonać dowolną techniką. Dowolną techniką mogli posługiwać się gimnazjaliści, oni projektowali ulotki dotyczące segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

Uczestnicy konkursu, nagrodzeni oraz goście wypełnili salę ostrowskiego Kina Komeda.

Rozwijanie postaw proekologicznych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży to bardo ważne zadanie, dlatego cieszę, że ostrowska spółka, już po raz kolejny, podjęła się propagowania wiedzy na temat ochrony środowiska wśród najmłodszych – mówił Stanisław Krakowski Zastępca Prezydenta Miasta.
– Konkurs ekologiczny organizowany przez MZO nie tylko skłania do zdobywania wiedzy na temat ekologii, ale i zachęca do codziennego działania, jakim jest m.in. segregowanie śmieci. Prezes Zarządu ZOiGO "MZO" S.A. Andrzej Strykowski podkreślił zaś, że działalność ostrowskiej spółki nie może ograniczać się do prostego usuwania śmieci. –  My chcemy zagospodarowywać odpady, a tego nie da zrobić się bez świadomego ekologicznie odbiorcy naszych usług. Temu właśnie służą konkursy, mają angażować już najmłodszych – dodał.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi Jolanta Gliszczyńska z Departamentu Ochrony Środowiska Województwa Wielkopolskiego oraz Maria Niedziela z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Zakończenie konkursu uświetnił ostrowski zespół Gwiazda, który wykonał znakomicie pasujący do okoliczności "Taniec z miotłami". Publiczności spodobał się bardzo także występ Julii Banasiak, uczennicy trzeciej klasy ostrowskiej jedenastki, laureatki wielu krajowych konkursów piosenki dziecięcej.

Przedszkola wykonywały prace plastyczne dowolną techniką. / Fot. www.sxc.hu

Uczestnicy konkursu. / Fot. MZO Ostrów

Galeria nagrodzonych prac. / Fot. MZO Ostrów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię