Nauka segregowania odpadów może być zabawna i kolorowa. Przekonują o tym adresowane do dzieci materiały edukacyjne na ten temat: gra planszowa, kolorowanki, pakiety edukacyjne.

Gra planszowa pt. „Kolorowy świat odpadów” ma zachęcić dzieci do segregowania odpadów i nauczyć nawyków przyjaznych środowisku. W ten sposób dzieci w formie zabawy – poznają tajniki segregacji i recyklingu odpadów.

Na temat odpadów powstała też kolorowanka pt. "Co zrobić z odpadami". Czekające na pokolorowanie obrazki wraz z krótkimi i jasnymi opisami pokazują przykłady proeklogicznych zachowań. Każdy tekst zawiera konkretny przykład i krótkie uzasadnienie, by dziecko rozumiało cele zachowań proekologicznych, np. ”Staraj się wrzucać metalowe puszki, np. po konserwach do pojemników na metal, ponieważ można je przerobić w hucie na nowe puszki”.

Pracownia Eko-Koncept –  wytwórca opisanych materiałów –  wyprodukowała też pakiet służący edukacji ekologicznej w szkole, a składający się z części teoretycznej, konspektów lekcji i foliogramów. Pakiet uzupełnia zeszyt 60 ćwiczeń pt. „Naucz się jak postępować z odpadami”, gdzie opisane są zadania dotyczące recyklingu różnego rodzaju odpadów. 

Źródło: www.eko-koncept.p-net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię